Návod ako si z krepového papiera vyrobiť ihličnatú vetvičku so šiškami

Túžite po vianočnej ihličnatej ozdobe so šiškami? Vyrobte si s nami závesnú dekoráciu z krepového papiera, ktorá prírodnej verzii akoby z oka vypadla, no vydrží oveľa dlhšie neporušená. Skvelo sa pri ich výrobe zabavia aj deti, s drôtom by však mali pracovať iba pod dohľadom.

Budete potrebovať:

  • zelený a hnedý krepový papier,
  • drôt – aranžérsky alebo šperkársky, nemal by mať priemer hrubší ako 1,4 mm,
  • nožnice,
  • kliešte na drôt,
  • pravítko,
  • disperzné lepidlo,
  • ozdobnú mašličku.

Návod ako postupovať

1. Začneme tvorbou ihličnatých vetvičiek. Zo zeleného krepového papiera (kým je ešte zrolovaný) odstrihneme približne 8 cm širokú rolku.

2. Rolku zeleného krepového papiera rozprestrieme a z jednej strany ju nastriháme na pásiky. Dbáme na to, aby sme ju neprestrihli úplne – na jednej strane nechávame približne dvojcentimetrový neporušený okraj. Pásiky by mali byť široké 1 – 1,5 cm.

3. Každý pásik zeleného krepového papiera medzi prstami skrútime – tak vytvoríme jednotlivé ihličky.

4. Keď je celý pás ihličia hotový, omotáme ho okolo drôtu. Odstrihneme si približne 20 cm dlhý drôt, na jeho koniec nanesieme kvapku lepidla a prilepíme naň jeden koniec pripraveného ihličia. Postupne ihličie obtáčame okolo drôtu a nepostrihaný okraj zeleného pásika prichytávame lepidlom.

5. Z hnedého krepového papiera si vystrihneme pás dlhý 20 cm a široký 6 cm. Na jednom jeho konci zohneme jeden rožtek (približne 2 cm) smerom dovnútra, a potom presne to isté miesto zohneme ešte raz, tentokrát je rožtek ešte o niečo väčší a na mieste, kde končí, ho skrútime (podobne ako by sme skrútili obal od cukríka alebo salónky, keď ho chceme zatvoriť).

6. Po prvom skrútení sa budú samé formovať rožky v tvare trojuholníka, ktoré vždy na ich konci skrútime ako obal od cukríka. Takto vytvoríme bordúru, ktorá predstavuje jednotlivé časti šišky.

7. Po dokončení bordúry pás ozdobeného krepového papiera stočíme do rolky, čím vytvoríme šišku. Na konci ju spevníme drôtom.

8. Hotové konáriky a šišky k sebe zlepíme alebo prichytíme drôtom a samozrejme nesmie chýbať ani mašlička.

Zdroj / Vetvička so šiškami z krepového papiera: pinterest | koláž: kreativita.info

zk

ZDIEĽAJ NA: