Veselé rodinné výlety v jarnej prírode

Aj vy patríte medzi fanúšikov jarných rodinných výletov? Medzi milovníkov športu a prírody? Každý turista či cyklista si v tomto ročnom období môže zblízka užívať pohľady na úchvatnú rozkvitajúcu sa zelenú scenériu a vďaka pohybu v prírode načerpať novú energiu.

Cyklistika už dlhodobo patrí k najobľúbenejším jarným športovým aktivitám. Bicyklovaniu sa dnes venujú nielen jednotlivci, ale aj celé rodiny s malými deťmi. Pokiaľ ste sa rozhodli aj vy svojich potomkov zasvätiť do tajov tohto skvelého športu, výberu detského bicykla venujte primeranú pozornosť. Ako vybrať detský bicykel? Detské bicykle je potrebné voliť podľa veku, výšky a hmotnosti detí. Konkrétny model musí dieťaťu poskytnúť pocit pohodlia a bezpečia.

Dôležitá bezpečnosť

Pýtate sa, čo obsahuje povinná a ochranná cyklistická výbava? K povinnej výbave bicykla patria bezchybné brzdy, odrazové sklá a funkčné svetlá. Ochranná výbava malého cyklistu má obsahovať prilbu, okuliare, chrániče a rukavice. Pred samotnou jazdou nepodceňte správne nadstavenie sedla, pedálov a výšku riadidiel, aby sa vaše ratolesti mohli bicyklovať čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie. A pokiaľ sa deti s cyklistikou len zoznamujú, vyberte im iba kratšie a nenáročné trasy, aby zo športovania mali čo najpríjemnejší zážitok. Vyhnite sa ich preťažovaniu a nepreceňujte ich fyzické sily.

Oblečenie a obuv

Na cyklistických túrach v jarnej prírode každý športovec potrebuje vhodné oblečenie. Ideálny odev na bicykel je z funkčných materiálov, ktorý má byť opatrený aj reflexnými prvkami. Na potulkách rozkvitnutou jarnou prírodou každý cyklista potrebuje odevy odolné voči vetru a vode. Skvelým tipom pre dospelých je značka Northfinder a pre deti Mayoral šaty – značka, ktorá ponúka kvalitné detské tričká, nohavice, vesty či mikiny. A ponúka tiež obuv. Správne zvolená obuv chráni nielen nohy, ale veľakrát aj život cyklistov. Športová obuv musí byť pevná a odolná, tiež pohodlná a pružná. Pri výbere obuvi dbajte na správnu veľkosť – na presnú dĺžku a šírku. Tiež na vhodný strih a nízku hmotnosť.

Príjemné zážitky

Športovanie v prírode prispieva k dobrej nálade – podporuje veselú myseľ a prináša pocit slobody. Dobré je, ak z detí vyrastajú zdraví, športovo založení jedinci, ktorí odmalička inklinujú k pohybu a k prírode. Deti by však nemali športovať s odporom, ale s potešením. Preto nepodceňte vhodnú motiváciu a nezabudnite, že najsilnejším výchovným prostriedkom je rodičovský príklad. Pokiaľ športujete radi vy, deti budú váš postoj k športovaniu prirodzene kopírovať. Na dlhších rodinných výletoch majte však vždy poruke náhradné oblečenie, ľahké jedlo, dostatok tekutín a balíček prvej pomoci.

zdroj: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov