Rozmýšľala nad originálnym vencom na dvere, ktorý sa nakoniec rozhodla vyrobiť zo starej knihy! Takto postupovala…

Dať starým knihám úplne nový život, to je upcyklácia, s ktorou mnohí nesúhlasia. Ak však ide o knihu napísanú v cudzom jazyku a ešte k tomu dávno pred narodením vašej prababičky, možno sa vám zapáči nápad od Angie, urobiť z nej chic veniec na dvere.

Budeme potrebovať:

  • drôt s hrúbkou minimálne 2 mm,
  • kliešte na drôt,
  • ohýbacie kliešte na drôt,
  • lepiacu pištoľ alebo iné univerzálne lepidlo,
  • starú knihu,
  • nožnice,
  • dierkovač.

Návod ako postupovať

  1. Z drôtu vytvarujeme obruč s priemerom minimálne 30 cm. Stránky knihy prestrihneme napoly, potom ich zohneme napoly a na jednej strane urobíme dierkovačom dierku.
  2. Jednotlivé stránky navliekame na drôt a prichycujeme pomocou lepidla alebo lepiacej pištole. Striedavo smerujeme stránky dovnútra kruhu a smerom von z kruhu. Po navlečení všetkých papierov pomocou ohýbacích klieští urobíme na koncoch drôtu očká, ktoré cez seba vzájomne prevlečieme. Veniec môžeme ozdobiť mašľou z papiera.

Vintage veniec zo stránok knihy

Extra tipy

Ak nedokážete postrihať knihu, môžete použiť aj noviny. „Starý“ zažltnutý nádych dosiahnete tak, že noviny rozložíte na plechy, polejete ich silnou kávou alebo čiernym čajom a necháte ich uschnúť na radiátoroch, alebo v rúre – ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, dávajte veľký pozor, aby papier v rúre nevzbĺkol. Vložte ho do nej iba na pár sekúnd.

Ak neviete, čo so starými „prachom zapadnutými“ no veľmi zachovalými knihami, jednoducho ich darujte. Jedným z projektov, ktorý ma v náplní práce, na dobrú vec, zber kníh a výkup kníh, je projekt zapadnuteprachom.sk. Skúste to!

Stránka autorky nápadu / Veniec zo stránok knihy: knickoftime

ZDIEĽAJ NA: