50-ročná tradícia: Rodina strávi viac ako 2 týždne zdobením stromu s 10,000 kraslicami

Zdá sa vám, že je v názve chyba? Nie, skutočne aj veľkonočné stromčeky existujú! V Nemecku ich nazývajú  „Eierbaum“, „Osterbaum“ či „Ostereierbaum“, čo v preklade znamená strom ozdobený veľkonočnými kraslicami. Rodina Christy a Volkera Kraft žijúcich v nemeckom mestečku Saalfeld vzala túto výzvu stopercentne vážne a chopila sa príležitosti vytvoriť hotové umelecké dielo. Na vyzdobenie stromčeka použili až 10,000 kraslíc! Vznikla tak veľkolepá veľkonočná dekorácia uprostred záhrady, ktorú by ste si mohli prezerať a obdivovať aj hodiny a jej krása, farebnosť a živosť by sa vám pravdepodobne nezunovala.

Rodina sa tejto „veľkonočnej aktivite“ venuje už oddávna. V roku 1965 začali so stromčekom ozdobeným osemnástimi vajíčkami a postupne sa prepracovali až na dnešný počet. Ten však už prekročiť nemôžu, pretože viac vajíčok nemajú kde skladovať. Vajcia maľuje Christa s dcérou Gabrielou, ktorá je rodinným maliarskym talentom. Najlepšie na tom je, že na strome nenájdete dve vajíčka, ktoré by boli rovnaké. Každé je niečím jedinečné, ozdobené iným spôsobom, obohatené o iné materiály. Po veľkej noci údajne väčšinu z vajíčok zjedia v rodine, zvyšok venujú charite. Plastové vajíčka skladujú do ďalšieho roka, kedy k nim potom opäť pribudne niekoľko tisícok pravých.

Ich strom sa stal skutočnou turistickou atrakciou a denne ho chodilo obdivovať množstvo ľudí. Niet sa čo čudovať, takáto atrakcia je pre mnohých z nás skutočne nevšednou a preto aj väčšmi zaujímavou.

Veľkonočný stromček

Foto a zdroj / Veľkonočný stromček © eierbaum-saalfeld

ZDIEĽAJ NA: