Kreatívne nápady a návod na veľkonočné vajíčka zdobené polymérovou hmotou. Originálna technika s nekonečnými možnosťami!

Ktorá tvorilka ešte nevyskúšala polymérovú hmotu? Fimo a iné modelovacie hmoty s radosťou vypekáme v rúre, nechávame schnúť na vzduchu, lakujeme, maľujeme, tvoríme náušnice, brošne… Ale napadlo by vám ozdobiť ňou vajíčka?

Práve tyčinky z polymérovej hmoty, ktoré sa krájajú na maličké kolieska, sa stali hitom polymérových kraslíc. Nakrájané kolieska jednoducho naukladajte vedľa seba na vyfúknutú škrupinu. Medzery vyplňte kontrastnou farbou a po zaschnutí získate vajíčko ako od Gaudího. Bude pripomínať farebnú mozaiku alebo krásne španielske dlaždice. Ale tu sa hra s polymérom ani zďaleka nekončí. Ak jemnú vrstvu nanesiete na celé vajíčko, spevníte ho tak a získate podklad pre ďalšie dekorácie. Stovky malých motýlikov, drobné kvietky, rozkvitnuté konáre stromov, alebo jednoduché geometrické tvary? Možností je nekonečne veľa! A ak máte chuť na niečo decentnejšie, nič nepokazíte s klasickým mramorovým efektom.

Veľkonočné vajíčka zdobené polymérovou hmotou

Návod ako na polymérové kraslice

Návod ako zdobiť vajíčka polymérovou hmotou nájdete aj na stránke instructables

Zdroj obrázkov / Veľkonočné vajíčka zdobené polymérovou hmotou: pinterest

ZDIEĽAJ NA: