Tento návod vám ukáže, ako ozdobiť veľkonočné vajíčka v prírodnom severskom štýle – vtáčími pierkami!

Zabudnite na záhadu či bola skôr sliepka alebo vajce a radšej sa pustite do prípravy veľkonočnej výzdoby v severskom štýle – teda elegantnej, jednoduchej a čo najviac prírodnej. Kraslice nemusia hrať všetkými farbami, stredobodom sviatočného stola sa stanú aj ak budú v nenápadných prírodných odtieňoch.

Na výrobu kraslíc budete potrebovať:

  • vajíčka – môžu to byť vyfúknuté škrupinky prírodných vajíčok, ale aj polystyrénové, drevené, plastové alebo kartónové vajíčka,
  • štetec na tupovanie alebo hubku,
  • disperzné lepidlo (ak máte lepidlo používané na decoupage, môžete ho použiť),
  • vtáčie pierka,
  • voliteľný materiál – stuhy na zavesenie vajíčok, podkladové farby.

Návod ako postupovať

  1. Ak používate prírodné škrupinky, najskôr ich poriadne umyte, odmastite a osušte. Potom môžete vajíčka natrieť podkladovou farbou – krásne pôsobia pastelové tóny, ale nič nepokazíte ani elegantnou sivou alebo zlatou farbou – a nechať ich vyschnúť. Krok farbenia vajíčok môžete úplne vynechať.
  2. Na suché vajíčko priložte pierka a rozmyslite si, kam ich chcete umiestniť. Najlepšie vyzerá vajíčko s jedným stredne veľkým pierkom na prednej strane. Potom na miesto, kam pôjde pierko, naneste vrstvu lepidla.
  3. Na lepidlo opatrne priložte pierko a pomocou tupovacieho štetca namočeného v lepidle ho zvrchu potrite a pritláčajte o vajíčko. Štetcom pohybujte v smere rastu páperia, pomaly a opatrne.
  4. Po zaschnutí naneste na pierko druhú vrstvu lepidla. A vajíčko je hotové!

Šikovné tvorivé duše vyrábajú kraslice od výmyslu sveta a ak aj vy patríte medzi ne, pošlite nám fotografiu svojich výtvorov. Už teraz sa na ne tešíme!

Vajíčka zdobené pierkami

Zdroj / Veľkonočné vajíčka zdobené pierkami: frugalmomeh | marthastewart

ZDIEĽAJ NA: