Kreatívny nápad s návodom, ako si vyrobiť netradičné veľkonočné vajíčka ozdobené galaxiou

Poznáme ich v tradičných ľudových vzoroch, s nálepkami kuriatok, uvarené v cibuľových šupkách, ozdobené voskom… Ale videli ste už kraslice s motívom vesmíru? Vyzerajú ako malé umelecké diela od profesionála, ale ich výrobu zvládnu s pomocou dospelého aj menšie deti. Ak túžite po výnimočnej dekorácii na Veľkú Noc, ste na správnej adrese! Vymyslela ich Allison Murray z Dream A Little Bigger.

Na výrobu budete potrebovať:

  • plastové vajíčka – pravdepodobne zoženiete iba farebné vajíčka a podklad galaktických kraslíc musí byť čierny, preto si pripravte aj čiernu tabuľovú farbu (skvelo kryje) alebo bielu a čiernu akrylovú farbu,
  • akrylové farby – zlatú, fialovú, modrú, červenú, ružovú, a pod.,
  • klasický štetec,
  • špongiové štetce,
  • pohárik s vodou na riedenie bielej akrylovej farby.

Návod ako postupovať

  1. Ak sa vám nepodarí zohnať čierne plastové vajíčka, naneste na nich niekoľko vrstiev tabuľovej farby alebo akrylovej farby.
  2. Po zaschnutí čiernej farby klasickým štetcom urobte na vajíčkach rôzne šmuhy, napríklad tyrkysovej farby. Prejdite po nich štetcom namočeným v čiernej farbe, aby sa jednotlivé tóny prelínali. Efekt hmloviny dosiahnete použitím prsta, ktorý jemne otlačíte o kraslicu.
  3. Pomocou špongiového štetca nanášajte ostatné farby. Začnite od najtmavšej. Najskôr štetec zľahka namočte do farby a potom ním poklepávajte po vajíčku. Nepoužívajte na maľovanie ťahy, ale štetec k vajíčku iba pritláčajte. Pokračujte svetlejšími farbami tak, aby sa navzájom prekrývali a miešali. Keď farby zaschnú, rovnako na vajíčko sem-tam naneste zlatú farbu.
  4. Nasleduje najdôležitejší detail – čo by to bola za galaxia, keby chýbali hviezdy? Bielu akrylovú farbu mierne zrieďte s trochou vody. Namočte do nej obyčajný štetec a zo vzdialenosti aspoň 15 cm pofŕkajte vajíčko farbou.
  5. Hotovo! Už vám ostáva iba tešiť sa z krásnej, ručne robenej dekorácie.

Veľkonočné vajíčka ozdobené galaxiou

Zdroj / Veľkonočné vajíčka ozdobené galaxiou: dreamalittlebigger | boredpanda

ZDIEĽAJ NA: