Vecičky z dreva od PS:Handmade

Peťo a Slávka (PS) tvoria neodlučiteľnú dvojicu PS:Handmade, ktorým k srdcu prirástla pyrografia. Vypaľovaniu do dreva sa venujú približne rok, začínali s príveskami, no neskôr začali zdobiť väčšie vecičky ako sú svietniky, truhličky, krabičky a náramky ako to môžete vidieť aj na fotografiách.

Postup k výrobe príveskov je následovný:

  • narezané drevo na krúžky, alebo iné tvary si zbrúsime dohladka, aby bola plocha pripravená na ďalší postup,
  • na takto pripravený prívesok si už môžeme nakresliť motívy a vypáliť ich,
  • prívesky sa prevŕtajú, ošetria ľanovým olejom, prípadne lakom na hračky a uviažu na kožu (môžu sa doplniť aj korálkami).

Podobným postupom prechádzajú aj ostatné výrobky.

Vecičky z dreva

vypalovanie do dreva pyrografia 18 vypalovanie do dreva pyrografia 10 vypalovanie do dreva pyrografia 11 vypalovanie do dreva pyrografia 9 vypalovanie do dreva pyrografia 1 vypalovanie do dreva pyrografia 3 vypalovanie do dreva pyrografia 4 vypalovanie do dreva pyrografia 2

Drevo
Na prívesky je najlepšie jelšové drevo, pretože má najkrajšie sfarbenie, ale krásne sú aj z divej čerešne, borovice, agátu, liesky, orecha, buka, či duba. Na svietniky používajú najčastejšie bukové a brezové drevo, ale nájdu sa aj dubové, vŕbové a lieskové.
Motív
Zložitosť motívu si určuje trvanie vypaľovania, od tých najjednoduchších (cca 15 minút) až po zložitejšie (cca do hodiny). Najdôležitejšiu úlohu pri výbere motívu zohráva aj kreativita, fantázia resp. zmysel pre originalitu. Samotné motívy sú inšpirované hlavne prírodou, slovanskými symbolmi, hudbou, ale aj symbolikou iných kultúr, ako východné, keltské, severské alebo symbolika Islandu.
Cena
Cena príveskov sa pohybuje od 3 do 5€, svietniky od 5 do 12€ a krabičky od 7 do 25€. Všetko pravdaže závisí od zložitosti motívu a použitého dreva. Táto zohratá dvojica kreativcov má na svedomí 250 predaných vecičiek, ktoré okrem Európy cestovali aj do USA. Ak máte záujem, stačí kontaktovať Slávku na maile, viac informácií a výrobkov nájdete aj na ich facebookovej stránke PS:Handmade.
ZDIEĽAJ NA: