Vďaka týmto radám získate v kuchyni viac úložného priestoru

Vo veľkej kuchyni sa ukladajú veci oveľa jednoduchšie, ako keď máte kuchyňu obmedzenú na menšie rozmery. Nič však nie je nemožné! Poradíme vám, ako ju opticky zväčšiť. A nielen opticky. Ideálne tak, aby každá jedna vec mala svoje miesto.

zdroj: freepik

Chcete vymeniť staré kuchynské spotrebiče a pomôcky za nové, no nedokážete im nájsť miesto? Samozrejme, najlepšia rada je zbaviť sa zbytočností, ale čo sa v skutočnosti za zbytočnosti považuje?

Ak máte hrnček po babičke, poháre k jubileu a šálky na kávu po starých rodičoch, pravdepodobne sa vám budú tieto veci vyhadzovať len ťažko. Preto máme pre vás rady na optimalizáciu priestoru. Sú efektívne a nemusíte nič vyhadzovať.

Kuchynská linka na mieru

Jedným z účinných riešení, ako optimalizovať úložný priestor vo svojej kuchyni, je kuchynská linka na mieru. Už len pri navrhovaní kuchyne na mieru tak môžete zohľadniť každý jeden centimeter a prispôsobiť všetko podľa vlastných preferencií. S týmto sa určite poraďte s odborníkmi (kuchynskými dizajnérmi).

Spoločne tak môžete zvážiť vhodné typy skriniek, poličiek a iných zariadení, aby ste mali v kuchyni čo najviac úložného miesta.

💡Vedeli ste, že: kuchynská linka môže byť navrhnutá tak, aby ste využili každý centimeter dokonca i v atypickej kuchyni? Rozhodne sa tak nestane, že by vyzerala preplnene.

Kuchynský ostrovček s regálmi

Nemáte kam ukladať hrnce a panvice, pretože sa na pracovnej doske neustále povaľujú potraviny, spotrebiče či kuchynské náradie? Riešením je kuchynský ostrovček! Ideálne však taký, ktorý okrem pracovnej dosky obsahuje aj regály a úložné skrinky. Pracovný a úložný priestor sa rozšíri a už sa nestane, že veci nebudete mať kam odložiť.

Otvorené police

Odkladací priestor môžete rozšíriť aj mimo skrinky. Napríklad, tak, že do kuchyne nainštalujete otvorené police. Ide o veľmi jednoduchú a efektívnu metódu zväčšenia úložného priestoru. Prázdnu stenu totiž veľmi ľahko oživíte štýlovou odkladacou zónou na riad, prísady do špajze, kuchárske knihy či šálky na kávu.

💡Praktický tip: Ak chcete úložný priestor v kuchyni ešte viac rozšíriť, zakúpte si háčiky. Pokiaľ ich pridáte pod spodnú časť police, môžete si na ne zavesiť obľúbené hrnčeky alebo utierky.

Stoličky do kuchyne

Ak žijete v domácnosti ako pár, zbytočne budete mať v kuchyni viacero stoličiek. Pokiaľ nemáte časté návštevy, budú vám len zavadzať.

Preto si nechajte maximálne dve stoličky do kuchyne. Majte v zásobe aj ďalšie, no uložte ich do podkrovia, prípadne pivnice, jednoducho na miesto, kde vám nebudú zavadzať. Riešením sú tiež skladacie stoličky, ktoré použijete len vtedy, keď ich budete potrebovať.

Potrebujete, aby sa na vašu kuchyňu pozrelo odborné oko? Kontaktujte profesionálov zo Sanas.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov