Váš darček môže byť zabalený inak. Vyskúšajte naše tipy!

Obdarovať niekoho originálnym darčekom je jedna vec, ale venovať mu ho kreatívne zabalený, to už môže vyvolať dvojnásobnú radosť. Pekne zabaleným darčekom prezentujete svoju osobnosť, no na druhej strane sa môžete prispôsobiť aj osobnosti vášho blízkeho. Poďme to spolu zabaliť!

zdroj: freepik

Taška nielen na jedno použitie

Pokiaľ chcete svoj darček venovať v originálnom balení, nesiahnite po bežnej papierovej darčekovej taške. Vyberte si tašku, ktorá sa dá využiť aj na iné účely. Plátené tašky môžete ozdobiť fixkami alebo farbami na textil, môžete na ne prišiť obrázky, gombíky i mašle. Čím väčšiu tašku vyberiete, tým väčší darček do nej môžete uložiť, a najlepšie taký, ktorý sa ťažko balí do baliaceho papiera.

Čary s klasickým baliacim papierom

Kto by nemiloval jeho nadčasový a neutrálny dizajn? Klasický baliaci papier bez potlače má svoju charakteristickú vôňu a dobre sa s ním pracuje. Môžete ho ponechať aj bez ozdôb, iba ho previažte jutovým špagátom, farebnou stuhou alebo čipkou.

Na takomto papieri vynikne čokoľvek. Ak radi kreslíte, môžete naň nakresliť osobnú kresbu, na balíček sa dá spraviť koláž z vystrihnutých obrázkov i fotografií alebo napísať venovanie.

3D balenie darčekov

Keď druhým servírujeme jedlo, najskôr si popasú oči, ako vyzerá na tanieri. Podobne je to aj s venovaním darčeka. Prvé, čo by druhých malo nadchnúť, je darčekové balenie. Určite zaujmete 3D aplikáciou, či ju pripevníte na jednoduchú darčekovú taštičku, krabičku, alebo baliaci papier.

Obľúbené sú vetvičky ihličnanov, listnatých kríkov, zväzok sušených kvetov či voňavá levanduľa. Okrem rastlín môžete na darčekové balenie pripevniť aj iné predmety – malú plyšovú hračku alebo mašľu do vlasov, ktorá sa dá neskôr použiť. Doplnky ako darček môžete venovať hocikomu. Je bežné darovať náramok, náušnice alebo šatku do krku.

zdroj: freepik

Uložte ich do krabičky

Darčekové krabičky a košíky si zamilujete. Dá sa do nich všetko elegantne naukladať, aj darčeky jedlého charakteru. Nech si prejdú akúkoľvek cestu, držia pevne na svojom mieste, len treba v krabičke vyplniť každý voľný centimeter.

Hlavné darčeky doplňte o drobnosti a doplnky, ktoré celé balenie ešte viac vyšperkujú. Nebojte sa ako „vatu“ použiť peknú lízanku, medovníček, zabalené sušienky, zmes sušených bylín na prípravu čaju alebo do kúpeľa, krásnu bavlnenú utierku či uteráčik. Šité výrobky zároveň udržia rozbitné predmety v darčekovej krabičke v bezpečí.

zdroj: https://www.slovenskedarceky.sk/lanovy-ruksak-na-chrbat/

Aby bol váš darček tip-top, je vhodné mu vymyslieť tému. Predmety v darčekovom koši by mala spájať originálna myšlienka (darčeky jedlého charakteru, zdravý životný štýl, wellness, kozmetika, móda, tradičné slovenské výrobky) alebo by mali byť zladené aspoň farebne. Čím nápaditejšie balenie, tým lepšie si vaši drahí zapamätajú, od koho darček dostali.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov