Láska visí vo vzduchu, tak z nej trochu naložte aj na tanier! Prinášame vám valentínske nápady vytvorené z potravín

Valentín je plný symbolov lásky, preto by ten najobľúbenejší – srdce – nemal chýbať ani počas romantickej valentínskej večere. Pripravte pre svojich milovaných rozkošné jednohubky alebo šťavnatú desiatu do práce v tento deň s ešte väčšou láskou ako inokedy.

Srdiečka zo cherry paradajok

Maličké červené krásky pripomínajú polovice srdca, stačí im iba trochu dopomôcť a šikmo ich prekrojiť. Rezy potom priložíme k sebe a prepichneme špáradlom – nepripomína vám tak trochu Amorov šíp? Na tanieri sa im bude páčiť v spoločnosti mozzarelly a bazalky. Fantastické predjedlo! Rovnako môžete vyrobiť srdiečka aj z hrozna či z mesiačikov mandarínok.

Jahodové ruže

Šampanské, jahody, čokoláda – tradičná valentínska trojkombinácia, ktorou síce nič nepokazíte, ale môže pôsobiť trochu tuctovo. Dajte svojej láske najavo, že ste do spoločne stráveného večera investovali viac ako rýchly nákup v supermarkete a jahôdky narežte do tvaru ruží. Stačí ostrým nožíkom narezať po obvode tri rady malých lupeňov.

Klobásové srdce

Môže byť aj mäsový výrobok romantický? Áno, ak ho šikmo prekrojíte napoly, vytvarujete srdiečko, prepichnete ho špáradlom a opražíte na panvici.

Zeleninová kytica

Budete potrebovať veľkú uhorku a mrkvu. Pokrájajte ich na kolieska. Z mrkvy vyrežte malé hlavičky tulipánov (vyrezaním troch malých trojuholníkov) a uhorkové kolieska prepoľte a vyrežte z nich semienka – takto vzniknú zelené lístky. Hotové kvietky napichnite na špáradlo.

Raňajková romantika

Párok pozdĺžne prekrojte napoly, ale na jeho konci nechajte približne 1,5 cm v celku. Z prekrojených častí vytvarujte dve polovice srdca, ktoré spojíte špáradlom. Do srdca potom na panvici rozbite vajíčko a podávajte s hriankou.

Zaláskovaná desiata

Stačí v strede chleba vykrojiť srdiečko a pomocou džemu ho prilepiť k druhému krajcu chlebíka. Takáto desiata sa podobá na tradičné linecké koláčiky. Srdiečka, ktoré se vykrojili, taktiež spojte džemom ako sladké jednohubky.

Ovocné rošády

Ich základ tvorí ostré vykrajovátko v tvare srdca a rôznofarebné ovocie. Napríklad z červeného a zeleného jablka vykrojíme srdiečka a preložíme ich z jedného otvoru do druhého. Podobne postupujeme aj v prípade červeného melónu a ananásu. Melón nakrájame na mesiačiky, vykrojíme z neho srdiečka a do vzniknutého otvoru vložíme srdce z ananásu. Mňam!

Všetky valentínske nápady z potravín nájdete vo videu

ZDIEĽAJ NA: