Užite si krásne leto vo vlastnej záhrade!

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí slnečné dni radi trávia vonku? Leňošiť vo vlastnej záhrade sa dá nielen na pohodlných kreslách, ležadlách a hojdačkách, ale aj vo vírivke. Záhradné vybavenie však patrí k tým veciam, na ktorých výber si treba nájsť dostatok času, aby v exteriéri poslúžilo dlhšie, než len jednu sezónu.

Šálka obľúbenej kávy na čerstvom vzduchu, víkendové grilovanie s rodinou, príjemný relax v záhradnej hojdačke a blahodarný kúpeľ vo vírivke. Skvelý letný program, však? Takýto scenár príjemných letných dní možno však naplniť len vtedy, ak máte poruke vhodné vybavenie. No gril, záhradný nábytok, vírivku a ostatnú exteriérovú výbavu je dobré zosúladiť s celkovým prostredím, kde sa majú nachádzať, aby rozmermi, tvarmi, materiálmi, farbami a dizajnom dobre zapasovali vo dvore či v záhrade. Aby všetky prvky tvorili nielen praktickú, ale aj estetickú súčasť rodinného domu.

Blahodarný relax

Pokiaľ v lete preferujete odpočinok vo vlastnej záhrade, zamerajte svoju pozornosť na vírivky pre 4 osoby, ktoré doprajú ideálny relax. Vírivka môže byť vybavená aj množstvom prídavných funkcií – masážne trysky a vodné prúdy, ktoré zážitok z kúpeľa posúvajú na vyššiu úroveň. Či sa rozhodnete pre väčší alebo menší model, v každom môžete oddychovať počas celého leta, čo prináša množstvo zdravotných efektov. Pri výbere záhradného nábytku dbajte o to, aby stôl a stoličky, stolík a kreslá, lavičky a ležadlá boli z rovnakej série. Vedľa vírivej vane sa dobre uplatnia tiež prenosné vozíky na kolieskach a väčšie úložné koše na odkladanie zvrškov. Praktický úložný priestor by mal pojať do svojich útrob nielen detské plavky a plavky pre dospelých členov rodiny, ale aj uteráky a osušky, prípadne župany a iné oblečenie.

Dokonalý súlad

Pri výbere záhradného nábytku však nepodceňte skutočnosť, či bude umiestnený pod holým nebom alebo pod strechou. Kto si správne vyberie, ten si nielen nábytok, ale aj ostatné zariadenie v exteriéri môže bezstarostne užívať niekoľko sezón. A to isté platí pri výbere oplotenia a vstupnej brány na pozemok. Či sa zameriate na kované brány alebo na brány z iných materiálov, každá súčasť domu má dizajnovo ladiť nielen s oplotením pozemku, ale aj s celou záhradou. Podľa rovnakého kľúča vyberajte tiež záhradné dekorácie a detské hojdačky či preliezačky. Čo sa porastov týka, do menších záhrad sú vhodné pomaly rastúce dreviny s úzkymi korunami a stromy s rozložitejšími korunami patria do veľkoplošných záhrad. Okrasné kvetinové záhony, pozdĺž hraníc celého pozemku, pôsobia skvelo v každom type záhrady.

zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov