Už stačilo neželaných zvieracích návštevníkov. Aké zariadenia vám pomôžu odhaliť škodcov?

Nielen ľudia sa vedia vkradnúť do vášho domu. V poslednej dobe počúvame o čoraz častejších návštevách medveďov na súkromných pozemkoch. Rovnako aj iné, menšie, zvieratá ako kuny alebo líšky vedia uškodiť, najmä ak bývate v blízkosti lesa. Čo vám môže pomôcť? Jedným z možných riešení je investícia do systému, ktorý vám ukáže, aký návštevníci vás navštevujú najviac.

Problémy s neželanými návštevníkmi viete vyriešiť niekoľkými spôsobmi. Medzi jeden z nich patrí inštalácia rôznych systémov, ktoré vás upozornia na to, že sa pri dome alebo na pozemku nachádza nepozvaný hosť. Ktoré medzi ne patria? To sa dozviete v dnešnom článku. Poďme na to!

Vyhotovte fotku a zistite, o aké zviera ide

Ak neviete, aké zvieratá v noci navštevujú váš pozemok, môžete porozmýšľať nad kúpou šikovnej a nenápadnej fotopasce. Ide o zariadenie, ktoré si dokážete nainštalovať na dom z ktorejkoľvek strany. Pri akomkoľvek pohybe vyhotoví snímku. Na základe nej viete určiť, o aké zviera ide a následne vykonať ďalšie kroky. Fotopascu môžete upevniť napríklad na strom alebo iný pevný objekt na pozemku. Fotopasce sú účinným spôsobom, ako zviera nevyplašiť a zmapovať závažnosť situácie.

Zdroj foto: bravikvl / Shutterstock.com

Svetlo, ktoré ich vyplaší

Mnohé zvieratá sa priameho svetla boja, čo je jeden z dôvodov, prečo sú aktívne najmä v noci. Ak ich chcete odlákať a zabrániť škodám (či už na rastlinách alebo majetku), skúste si na dom pripevniť svetlo, ktoré sa rozsvieti v prípade pohybu, reps. pohybové senzory na svetlo.

Ľudia zvyknú takéto svetlá využívať najmä pre neosvetlené chodníky, vy ich však môžete využiť aj na odplašenie zvery. Ak ho chcete upevniť v blízkosti kríkov alebo odpadkového suda, môžete svetlo pripevniť na záhradný nábytok.

Premyslené riešenie v podobe nočného videnia

Ak si skutočne neviete rady so zistením, ktoré zviera vám robí škody na záhrade a ničí úrodu, môžete to skúsiť aj pomocou kvalitného nočného videnia. Moderné nočné videnia majú zabudované široké farebné spektrum, ktoré vám aj po tme umožní vidieť. Tieto zariadenia sú vhodné pre všetkých, ktorí bývajú v blízkosti lesov. Rozhodnúť sa môžete medzi digitálnym nočným videním (možné použiť počas dňa aj noci) alebo modelom s elektrooptickým meničom (určené výhradne na nočné použitie).

Ak sa vám nedarí bojovať so zvieratami, obráťte sa na ochranárov prírody alebo poľovníkov. Tí vám v prípade potreby poradia, ako ďalej postupovať. Nenechajte si zničiť úrodu alebo zasadený trávnik a šetrne zakročte proti neželaným zvieracím návštevníkom.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov