Už poznáme interiérové trendy pre rok 2020! Prezradíme vám, ktoré farby a materiály budú kraľovať v nasledujúcom roku…

Rok 2019 sa pomaly chýli ku koncu a ten nasledujúci so sebou prináša množstvo prevratných noviniek. Nahliadnite spolu s nami do sveta interiérového designu a nechajte sa inšpirovať. Tieto top trendy pre rok 2020 vás nenechajú chladnými!

Obrázok: pexels.com

Minimalizmus a eko – štýl bude mať aj v nasledujúcom roku hlavné slovo!

Kritická ekologická situácia našej planéty je azda najpreberanejšou témou uplynulého roka. Nečudo, že najvplyvnejšie priemyselné podniky na zemi sa  snažia varovať a poukázať na toto nebezpečenstvo.

  • Výsadou vo svete interieroveho designu preto zostáva myšlienka udržateľného životného štýlu. V kurze budú naďalej prevládať prírodné materiály a vzory. Avšak, betón, korok, meď či pleteniny sú stále mimoriadne trendové materiály vhodné zakomponovať najmä do obývacej izby. Prepájajú moderné s industriálnym a ľahko sa dajú preniesť do každej domácnosti, aspoň prostredníctvom menších doplnkov.
  • Zašlú slávu objavia rozkladacie sedacie súpravy a gauče s extra úložným priestorom, ktoré zabezpečujú bezprostredný komfort a funkčnosť v každej domácnosti. Kvalitná sedačka je kľúčovým prvkom každej obývacej izby.
  • Moderné obývačky nebudú mať v roku 2020 o viacúčelový nábytok núdzu! Okrem multifunkčných sedačiek bude mať zelenú i všetok praktický druh nábytku Od skladacích stolov cez stoličky, ktoré budeme môcť naskladať na seba, keď na nich nebudeme sedieť, až po viacúčelové kúsky nábytku, ktoré spravidla poslúžia ako flexibilný a zároveň estetický doplnok do každého moderného interiéru.

Zaujímavý fakt – Existujú štúdie, ktoré dokazujú, že väčšina ľudí sa cíti v styku s prírodou dobre a prostredie s prvkami prírodných materiálov prenášajú na ľudskú bytosť pokoj a pohodu.

Obrázok: pixabay.com

Farba roku 2020 má odtieň mŕtveho koralu!

Vzhľadom už k vyššie spomenutej ekologickej situácií bola vyhlásená farba pre rok 2020 nasledovne, nesie označenie Pantone 115-1 U – Bleached Coral a je mierne modrá až biela.

Má s farbou z tohto roka spoločného viac než sa na prvý pohľad zdá. Rok 2019 sa týkal oslavy koralových útesov, a preto jeho farbou stále je – sýto oranžový, koralový odtieň so zlatým podtónom.

Pantone Bleached Coral predstavuje spojenie moderného života s prírodným svetom a zároveň prechádza úzkou hranicou medzi nádejou a beznádejou.

Samozrejme ide o zdôraznenie aktuálneho nebezpečenstva, ktoré sa týka najväčšieho systému korálových útesov na svete a jeho znepokojujúceho úbytku.

Obrázok: pexels.com

Jednou z najzaujímavejších vyhliadok do roku 2020 je však s určitosťou inovatívne experimentovanie v rámci  dizajnérskeho odvetvia zamerané práve  na vytvorenie neobvyklých a nových materiálov založených na recyklácii, alternatívnych technológiách a vyváženom prístupe k prírode. 

Či už preferujete neutrálne vzory, atypické tvary alebo uprednostňujete moderné sedačky a škandinávsky štýl, vaše hľadanie dokonalého zariadenia pre váš domov vám uľahčia vyhľadávače nábytku. Sústreďujú všetky dostupné produkty na jednom mieste a dá sa v nich perfektne orientovať.

Autor: Lenka Jančulová

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov