Nemali peniaze na stavbu novej chatky, tak si kúpili chátrajúci dom pri lese. Svojpomocne si ho zrekonštruovali a dnes si žijú ako v rozprávke!

Bývanie na tepne mesta, kde to stále žije, má mnoho výhod. Rodina z Maďarska však zatúžila aspoň počas víkendov uniknúť z rušného mesta do prírody. Kúpili si starú chatu s rozlohou 40 m², ktorú prestavili podľa svojich predstáv. Zachovali v nej tradičné prvky a vytvorili príjemné a pokojné prostredie pre svoju malú dcérku.

Pôvodný plán bol kúpiť si hotovú chalupu, no nemali na to dostatok financií. Keď dostali ponuku kúpiť za lacný peniaz polorozpadnutú chatrč, neváhali ani chvíľku. Najskôr prerobili strechu, potom zadnú časť chalupy. Svojpomocne spevnili múry, vyčistili celý priestor a postavili priestrannú terasu. Mladá mamička sa stará o záhradu, v ktorej pestuje ovocie i zeleninu. Na nábytok neobetovali veľa peňazí, pretože renovovali to, čo sa im podarilo zachrániť. Spojazdnili i starú pec, ktorá slúži na varenie i vykurovanie. Najskôr tu chceli tráviť iba víkendy, po troch rokoch im však chalupa tak učarovala, že v nej ostali natrvalo. A my sa im vôbec nečudujeme, lebo chalúpka má v sebe kúzlo domova!

Pozrite ako vyzeral starý chátrajúci dom pred svojpomocnou rekonštrukciou – bol plný špiny a haraburdia

Pomaly, ale isto, dostáva podobu rozprávkovej chalúpky


Čarovné miesto, čo poviete?

Foto © Szavai Zsófia

Zdroj / Starý chátrajúci domček zrekonštruovali na útulnú chalúpku: anapfenyillata

ZDIEĽAJ NA: