Bolo jej ľúto vyhodiť nepoužívaný sveter, tak ho premenila na nové papuče. A hľa, takto postupovala…

Neviete, čo so starým nepoužívaným svetrom? Nevyhadzujte ho! Katka má pre vás skvelú diy inšpiráciu premeny, ktorá je aj aktuálna, keďže zima je tu čo nevidieť.  Inovujte, recyklujte a dajte mu druhý život v podobe papučiek. Jeden kreatívny návod na papuče sme tu už mali, tí ktorí ho nevideli nech sa páči: Kreatívne papučky z plste.

Budete potrebovať:

  • starý sveter,
  • dva kusy plste (podľa veľkosti nohy),
  • šijací stroj,
  • krajčírsku kriedu,
  • ihlu, nite, nožnice,
  • obojstrannú pásku a ceruzku.

Premena starého svetra

  1. Vytvorenie stielky: Obkreslíte si nohu s tým, že zarovnáte nerovnosti. Vystrihnutím vytvoríte maketu z tvrdého papiera resp. kartónu. Krajčírskou kriedou obkreslíte maketu na plsť štyrikrát, čím vytvoríte stielky. Stielku položte na sveter a obkreslíte na tvar ako to je na obrázku. Na stielky prilepte obojstrannú lepiacu pásku a tie následne prilepíte na kúsok svetra z oboch strán, čo Vám zaistí, že pri šití sa Vám stielky nebudú šmýkať.
  2. Vytvorenie špičky: Špičky papúč vytvoríte odstrihnutím rukávov, ich konce obstriháte podľa tvaru nohy a zašijete:P
  3. Šitie „na pevno“: Ručne si prišijete špičku a jej bočné časti k svetru medzi stielkou a postupne to zošívate na pevno. Pätu papuče vytvoríte prestrihnutím, zložením a prešitím tak ako je to na obrázku.
  4. Vytvorenie okraja (obruby): Obrubu vytvoríte vystrihnutím pásovky zo svetra. Cez stred naukladáte pásku a pásovkou orámujte papuče, prišijte a nové papučky na zimu sú hotové.

Papuče zo svetra


Foto a autora nápadu / Papuče zo svetra © wecanredoit

ZDIEĽAJ NA: