Šikovný nápad, ako si jednoducho vytvoriť vlastné domáce fotoštúdio

Čo by ste povedali na to mať vlastné domáce fotoštúdio? Už by ste nemuseli za fotky platiť, už by ste nemuseli ani nikam chodiť. Výhodou domáceho štúdia je, že si ho môžete vytvoriť podľa vlastných predstáv. A čo je veľkým plusom – nie je to nič náročné. Nepotrebujete profesionálne štúdio, aby vaše fotografie vyzerali profesionálne.

Základom je vybrať si izbu, kde máte najlepšie prirodzené svetlo. Izba by nemala byť veľmi veľká, pretože vo veľkých izbách je menej svetla, a taktiež by mala mať biele steny, aby svetlo bolo čo najlepšie. Takéto steny pôsobia totiž ako obrie reflektory.

Ďalším krokom je pozadie. Treba vám rolku papiera, ktorý by mal byť dlhý asi dva metre a široký aspoň meter. Všetko však závisí od toho, do akej výšky papier dáte. Rolku dáme na nejakú tyč alebo garnižu a spustíme ho dole. Papier dáme čelom k oknu, aby naňho priamo dopadalo denné svetlo. Potom použijeme na rolku svorku alebo štipec, aby sa nám papier nespúšťal dole. Pod papier dáme drevenú dosku, pretože keď sa po ňom chodí, vznikajú vrásky a hrbolčeky, ktoré nevyzerajú pekne. Drevo nám papier udrží pekne hladký, aj keď sa po ňom bude chodiť.

Domáce fotoštúdio

Môže sa stať, že počasie nebude vždy pekné a tak sa vám do izby nedostane dostatok svetla. V tomto prípade použijete na fotoaparáte blesk. Výsledok bude úplne prirodzený, možno nespoznáte ani rozdiel medzi tým, keď urobíte fotku bez blesku za pekného počasia a keď ju urobíte s bleskom za škaredého počasia.

Teraz si už len stačí vybrať objekt, ktorý by ste radi nafotili. Môže to byť dieťa, váš rodič, priateľ, domáci miláčik, skrátka v tomto máte voľnú ruku.

Posledná vec je úprava fotiek. Orežeme fotky, kde je to potrebné, tu môžete využiť svoju fantáziu a trochu sa pohrať s efektami. Môžete upravovať farby, urobiť nejakú tú jemnú retuš a vaše fotky budú hneď vyzerať ako od profesionála! A toto štúdio môžete využívať kedy chcete a ako chcete, pretože je celé vaše.

ZDIEĽAJ NA: