Upracte kúpeľňu rýchlo a jednoducho v pár krokoch

Udržať poriadok v kúpeľni je niekedy priam nadľudský výkon. Poznáme to všetci, stačí bežný ranný zhon a kúpeľňa okamžite vyzerá ako po výbuchu. Okrem toho v nej každý člen domácnosti trávi hneď niekoľko dlhých chvíľ denne, čo jej na vzhľade zrovna nepridáva. Nebojte sa, prinášame vám niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým si nielen, že uľahčíte prácu, navyše vás už nezaskočí žiadna nečakaná návšteva.

Nezabudnite na prevenciu

Ak ste si mysleli, že to pôjde doslova samo, tak nie ste ďaleko od pravdy. Tak, ako to už raz v živote býva, aj dokonale čista kúpeľňa musí stáť na pevných základoch. A tým je práve prevencia. Dajte si záležať na tom, aby bolo umývadlo a vodovodné batérie vždy dokonalo čisté a žiarivo lesklé. Skvelým pomocníkom sú napríklad produkty s nano povrchom, vďaka ktorým kvapôčky vody spolu z nečistotami stečú, čo vám zaručí nielen pekný vzhľad ale aj kúpeľňu bez rôznych nečistôt a plesní.

Náš tip: Pri čistení kúpeľne samozrejme nezabúdajte ani na toaletu. Tá by mala byť rovnako ako umývadlo, čistá a v najlepšom prípade aj voňavá. Ideálnym riešením je kvalitný wc čistič, ktorý nájdete aj v online drogérií myAustria.sk. Za nás vám odporúčame značku Blue Star.

Všetko nepotrebné vyhoďte

Keď už máte umývadlo aj toaletu vyčistené, prichádzajú na rad poličky a skrinky. Tu už to bude o niečo zložitejšie, na rad totiž prichádza nekompromisné triedenie a vyhadzovanie. V prvom rade sa zamyslite, či určite všetko, čo je položené na vašich poličkách naozaj potrebujete alebo na to len sadá prach. Tu si pri každom produkte nezabudnite položiť otázku, kedy ste to naposledy použili. Ak si na to nespomeniete, produkt musí ísť preč. Takýmto pretriedením zostane na poličke skutočne len to, čo naozaj potrebujete a aj pravidelne po tom siahate. Podľa správnosti by vám tam mala zostať zubná pasta a kefka, hrebeň a tiež obľúbený krém.

Nebojte sa, neznamená to, že všetko okrem toho musí ísť rovno do smetného koša, to určite nie. Stačí, keď to uložíte do skrinky. Preplnené priestory totiž vždy pôsobia tak akosi viac chaoticky a rozhádzane, preto je lepšia voľba vždy všetko upratať na miesto, kde to nie je až tak viditeľné.

Pomôže vám aj organizér

Do skrinky tieto produkty rozhodne neukladajte len tak, v množstve produktov by ste sa totiž mohli stratiť. Všetky tie deodoranty, laky na vlasy, rúže či krémy bude treba niekam schovať, a potom aj jednoducho nájsť. To, že všetky tieto produkty schováte do skrinky je totiž len polovica úspechu. Veľmi rýchlo sa totiž môže stať, že vám v tej skrinke zostane chaos a z neho aj neporiadok. Skvelým riešením môžu byť napríklad rôzne organizéry. Čo to vlastne je organizér? Ide o akési priečinky, vďaka ktorým bude mať všetko svoje miesto a nič nebudete hľadať.

Kapitola: Uteráky a osušky

Ďalším problémom môžu byť aj uteráky a osušky. Aj vy patríte medzi tých ľudí, ktorým sa v kúpeľni nakopili „tony“ špinavých uterákov a osušiek? Tak s tým okamžite niečo urobte, a síce vytrieďte ich. Čo to v praxi znamená? Vytrieďte tie, ktoré už nevyzerajú zrovna najlepšie a tie dajte bokom. Nie, nebojte sa, nemusíte ich rovno vyhadzovať. Môžete ich napríklad darovať útulku, kde ešte vedia poslúžiť na dobrú vec.

Na záver ešte jedna rada. Uteráky ani osušky nikdy neskladujte v kúpeľni. Tá je totiž známa svojou vlhkosťou a mohli by veľmi rýchlo zatuchnúť.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov