Starú komodu zrenovoval a premenil na luxusné umývadlo so skrinkou. Inšpirujte sa tvorbou šikovného kutila!

Blšie trhy sú zlatou baňou pre tých, ktorí sa neboja hľadať ihlu v kope sena. Občas prekvapí zachovalý nábytok, ktorému stačí dopriať trochu starostlivosti a nezvyčajný kúsok je na svete. Takýto príbeh v sebe skrýva aj umývadlo so skrinkou šikovného kutila. Pôvodne išlo o zašlú komodu za 50 dolárov. Pozrite sa na jej inšpiratívnu premenu!

Vintage komoda na začiatku

Takto postupoval

  1. Nožičky a spodok skrinky odpadávali. Preto ich odstránil, obrúsil, prilepil lepidlom a poistil nabitím klincov.
  2. Vrchná časť nebola v dobrom stave, preto ju prebrúsil, aby na ňu mohol nalepiť novú mramorovú dosku. Do nej bolo potrebné navŕtať otvor v tvare umývadla.
  3. Na zvyšok komody naniesol vrstvu moridla a po zaschnutí jednu vrstvu laku. Tieto časti nebudú natoľko namáhané ako vrchná doska, do ktorej vložia umývadlo.
  4. Umývadlo, ktoré kúpil, malo pribalenú maketu, podľa ktorej vedel, aký otvor je potrebný do komody vyrezať. Po vystrihnutí makety zmeral, kde presne je stred komody, aby malo umývadlo to správne ťažisko. Aby malo umývadlo dostatok miesta, musel odstrániť dve horné zásuvky. Pomocou pera obkreslil maketu – snažil sa čo najviac pritlačiť, aby ostala na dreve ryha. Potom pomocou vŕtačky vyvŕtal dierku blízko nakreslenej čiary. Pokračoval zasunutím ručnej píly do vyvŕtaného otvoru a vyrezal otvor na umývadlo. Rovnako postupoval aj pri vytváraní otvoru na dne prvej zásuvky, kde umývadlo dopadá.
  5. Napokon stačilo vložiť umývadlo na miesto a prichytiť ho malým množstvom silikónového lepidla, aby sa nehýbalo. Potom nalepil mramorovú dosku (s otvormi na batériu a kohútiky) a počkal, kým lepidlo úplne zaschne. Prvé dve zásuvky síce nebudú používať (dá sa využiť ako úložný priestor na vyššie čistiace prostriedky), ale stále im ostáva spodná zásuvka, bočné zásuvky a bočné dvierka. Skvelá vydarená práca!

Umývadlo zasadené v krásne zrenovovanej komode

Zdroj / Premena starej vintage komody na umývadlo so skrinkou © beneathmyheart

ZDIEĽAJ NA: