Namiesto farieb a štetcov používa obyčajnú lepiacu pásku, pomocou ktorej „maľuje“ úžasné obrazy!

Keď sa prvýkrát stretnete s tvorbou Holanďana Maxa Zorna, budete si pravdepodobne myslieť, že ide o maľby v štýle vintage, sépie a s tak trochu temným nádychom. Namiesto pastelov, akvarelu alebo olejových farieb však tento autor používa obyčajnú baliacu lepiacu pásku v hnedej farbe, ktorú prilepuje na tenké akrylové sklo.

Za sklom má naištalované LED žiarovky, ktoré mu pomáhajú kontrolovať progres tvorby. Čím viac vrstiev pásky použije, tým tmavšie miesta mu na obrazoch vznikajú. Pomocou rôznych odtieňov hnedej vytvára scény a portréty. Okrem nožníc používa aj skalpel na papier.

V minulosti nepoužíval veľké sklenené plochy, ale maličké verzie – pouličné lampy. Takto prišiel s vlastnou formou pouličného umenia. Počas dňa sú viditeľné grafity a podobne, ale keď sa zotmie, podľa Maxa niečo v uliciach chýbalo. Preto využil lampy v Amsterdame na vlastnú prezentáciu a svoje kresby zo skicára, ktoré tvoril fixkami, premenil na umenie lepiacej pásky. Napokon sa bežných materiálov úplne vzdal a rozhodol sa venovať iba tvorbe pomocou lepiacej pásky. Inovatívny prístup ho preslávil po celom svete.

© maxzorntapeart
© maxzorntapeart

Umenie z lepiacej pásky

© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart
© maxzorntapeart

Stránka umelca © maxzorn | Facebook | Twitter 

Zdroj / Umenie z lepiacej pásky: twistedsifter

ZDIEĽAJ NA: