Šikovná umelkyňa premieňa jedinečné detské kresby na plyšové hračky

Každé dieťa kreslí vtipné obrázky, ktoré rodičia magnetkou pripevnia k chladničke. Ale predstavte si, že tie kresby na chladničke sa premenia na skutočné plyšové hračky. Úžasné! To je presne to, čo umelkyňa Wendy Tsao z Vancouveru robí – premieňa detské čmáranice do reálneho života plyšových hračiek. Neuveriteľné!

Wendy Tsao vyrobila svoju prvú hračku podľa výkresu pre svojho 4-ročného syna Daniho, kedy škola požiadala deti, aby si  z domu priniesli svoju obľúbenú hračku. Hlavnou myšlienkou bolo, použiť ju ako núdzové opatrenie v prípade, ak by dieťa bolo nespokojné, zlostné či plačúce. Avšak Wendy nechcela poslať Daniho obľúbenú hračku do školy, zo strachu, že sa môže stratiť či zničiť. Namiesto toho sa rozhodla, že mu nová hračka vyrobí. Inšpirovala sa Daniho obrázkom, ktorý kreslil najčastejšie, mamina improvizovala a vytvorila hračku – snehuliaka.

O päť rokov neskôr má už Wendy Tsao svoj vlastný podnik a vlastný ateliér, v ktorom premieňa detské kresby na plyšové a látkové bábiky. Wendy prijíma požiadavky od rodičov z celého sveta a vyrobila už niekoľko stoviek plyšových hračiek podľa „návrhov“ detí, každá z nich je tak unikátna ako dieťa, ktoré ju kreslilo. Podrobnosti a výber farieb sú reprodukované tak presne, ako je to možné, takže plyšák, ktorý príde poštou je okamžite rozoznateľný pre dieťa, ktoré ho „navrhlo“. „Je to zábava, obohacujúci proces, a deti milujú vidieť ako ich kresby ožívajú“ , hovorí Wendy.


Plyšové hračky podľa kresieb


Zdroj / Plyšové hračky podľa kresieb: childsown | amusingplanet

ZDIEĽAJ NA: