Účinné metódy, ako chrániť vonkajší drevený nábytok pred starnutím?

Vonkajší drevený nábytok počas celého roka neustále čelí teplotným zmenám, vlhkosti, dažďu, slnečnému žiareniu, vetru a v zime silnému mrazu. Výsledkom je, že má tendenciu praskať, poškriabať sa, zmeniť farbu a ničiť. Ak sa však o vonkajší záhradný nábytok alebo iné doplnky z dreva adekvátne postaráte, jeho životnosť sa môže predĺžiť a krása uchovať na niekoľko ďalších rokov.

Pokračujte v čítaní a zistíte, ktoré spôsoby sú na ochranu drevených doplnkov v exteriéri najlepšie.

Náter farbou

Spôsobov špeciálnej ochrany na drevo môže byť viac. Použitie farby je však ideálnou možnosťou, ako získať silnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi pre váš milujúci drevený nábytok. Farba má schopnosť zabrániť prenikaniu slnečného svetla na povrch dreva. Veľmi dobre tiež môže blokovať UV žiarenie a chrániť drevo pod ním pred zafarbením a mnohými ďalšími problémami.

Kvalitný olej na drevo

Kvalitný olej na drevo patrí k ďalším dobrým spôsobom, ako váš drevený nábytok na záhrade alebo terase ochrániť. Olej sa vsiakne hlboko do dreva, aby ho chránil a vyživoval zvnútra. Táto tekutina zabráni poškodeniu dreva dažďom, a keďže nevytvára povlak (ako by to urobila farba), nemôže sa štiepiť, lúpať alebo úplne odlupovať.

Pravidelným používaním špeciálneho oleja (raz alebo dvakrát do roka) môžete efektu vyblednutia a šedivenia nábytku zabrániť. Olej sa ľahko nanáša, rýchlo schne a obnovuje zlatistú medovú farbu.

Udržuje drevo vyživené a zabraňuje jeho vysychaniu a praskaniu. Chráni pred dažďom a škvrnami. Jeho použitie je bezpečné a veľmi jednoduché a funguje na všetky druhy dreveného záhradného nábytku.

Tesnenie pomocou tmelu

Tesnenie je veľmi užitočné, ak žijete v oblasti, kde často prší. Vonkajší nábytok sa väčšinou veľmi rýchlo zničí práve kvôli vlhkosti a dažďu. Molekuly vody ľahko prenikajú dovnútra dreva a spôsobujú veľa problémov.

Nanesením vodného tmelu prirodzený vzhľad dreva nikdy nezmizne ako pri nanášaní farby. Vodný tmel je navyše transparentný a nemení farbu dreva ako akýkoľvek iný chránič. Použitím špeciálneho tmelu, ktoré zlepší aj kvalitu pevného plochého tesnenia, ochránite váš vonkajší drevený nábytok pred vodou bez najmenších problémov.

Zmena umiestnenia nábytku

Činnosť, ktorú väčšinou robíme vždy, keď máme pocit, že sa nábytok poškodí v dôsledku extrémnych poveternostných podmienok. V skutočnosti je to najlepšia voľba, ktorú môžete použiť, ak máte priestor vo svojej záhrade alebo v akomkoľvek inom vonkajšom priestore na uloženie svojho milujúceho nábytku.

Žiadny tmel, farba alebo lak neposkytuje 100 % ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Eliminovanie vplyvu negatívnych vonkajších podmienok už áno.

Veľmi podobne slúži ako dokonalá ochrana aj pravidelná údržba nábytku, ktorá je základom jeho krásy a dlhej životnosti.

Zdroj obrázka: SKT Studio/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov