10 tradičných prírodných liekov od babičiek z Ruska, ktoré skutočne fungujú

Napriek modernizácii Rusko ostáva jedným z domovov tradičnej medicíny. Ľudia tu dôverujú „babským radám“, ktoré vymysleli ich predkovia pre tisíckami rokov. Dnes vám prinášame desať tých najlepších.

1. Liek na posilnenie imunity

Photo: RitaE / Pixabay.com

Najmä počas jari a jesene potrebuje naše telo posilniť imunitu na boj so zmenou teploty a s vírusmi. Pripravte si kokteil zo 4 pohárov kefíru (kyslého mlieka), 1 polievkovej lyžice medu a 150 gramov uvarenej a roztlačenej oranžovej tekvice. Najskôr všetky ingrediencie zmixujte. Potom pridajte ešte 1 polievkovú lyžicu medu. Liečivo by ste mali skladovať na chladnom mieste a každý deň z neho vypiť jeden pohár.

2. Liek proti vypadávaniu vlasov

Photo: congerdesign / Pixabay.com

S vypadávaním vlasov sa stretávajú muži i ženy. Našťastie tradičná medicína ponúka jednoduché riešenie, na ktoré vám postačí jediná ingrediencia, ktorá pomôže vlasom a neuškodí žiadnej inej časti tela. Zázračnou ingredienciou je mrkva a budete potrebovať tri až štyri kúsky. Umyte ich a nastrúhajte. Potom si mrkvu naneste ako masku ku korienkom vlasov a nechajte ju pôsobiť 15-25 minút. Potom ju umyte teplou vodou. Ideálne je, ak masku použijete predtým, ako si plánujete umyť vlasy. Táto maska je vhodná aj pre ľudí, ktorým vlasy nevypadávajú, pretože vlasy zároveň posilňuje a dodáva im lesk.

3. Liek na zlepšenie cirkulácie krvi

Photo: Pezibear / Pixabay.com

Veľká časť tejto krajiny sa hrdí arktickou klímou, preto nečudo, že práve Rusi vymysleli liek na zlé prekrvenie tela a studené končatiny. Je ním slnečnicový čaj, ktorý pomáha okrem prekrvenia aj s hustotou kostí, ozdravovaním pečene a štruktúry vlasov. Dokáže to vďaka vysokému obsahu vitamínu E a B1. Na prípravu potrebujete slnečnicové semienka a vodu. Semienka vložte do pollitra vriacej vody a nechajte ich dve hodiny lúhovať. Každé ráno vypite jeden pohár na prázdny žalúdok.

4. Liek na bolesť hrdla

Photo: Desertrose7 / Pixabay.com

Ak máte chronickú nádchu alebo bolesti a škriabanie v hrdle, pripravte si za menej ako tridsať minút tento jednoduchý liek. Budete potrebovať jednu cviklu a deväťpercentný ocot. 250 gramov cvikly nakrájajte na malé kúsky a pridajte jednu čajovú lyžičku octu. Zamiešajte a nechajte postáť 20 minút. Potom pomocou husto tkanej látky cviklu preceďte. Šťavu pite po malých dúškoch každé tri hodiny.

5. Na uvoľnenie stresu

Photo: kropekk_pl / Pixabay.com

Stres, úzkosť a chronická vyčerpanosť sa stali každodennými spoločníkmi ľudí našej doby. Teraz ju môžete poraziť týmto babským receptom, ktorý je zároveň vedecky potvrdenou prevenciou rakoviny. Nájdite si nádobu, v ktorej môžete založiť malý ohník. Zoberte niekoľko bobkových listov a nechajte ich 10-15 minút horieť. Izba sa naplní liečivými prvkami, ktoré budete vdychovať. Mali by ste pocítiť uvoľnenie napätia a pokoj.

6. Boj so starnutím

Photo: Couleur / Pixabay.com

V Rusku je tento recept známy ako „elixír mladosti“. Ide o bylinkový čaj, ktorý omladí pokožku a vlasy, pričom zároveň telo osvieži zvnútra. Pripravíte si ho koriandra, harmančeka, brezových jahňád a nechtíka lekárskeho. Z každého budete potrebovať desať gramov. Zmiešajte bylinky dokopy a zalejte ich pollitrom vriacej vody. Po 20-30 minútach bude čaj pripravený na podávanie. Pre ideálne výsledky vypite jeden hrnček ráno a jeden večer. Môžete pridať i čajovú lyžičku medu.

7. Prečistenie pečene a detoxikácia

Photo: Kewee / Pixabay.com

Táto liečba pochádza z ruských kláštorov, kde sa vykonávala 21-30 dní. Počas tohto obdobia je odporúčané jesť iba pôstne pokrmy. Zároveň ide o jednu z najlacnejších a najefektívnejších liečiv pre pečeň. Budete potrebovať 10 sušených marhúľ, liter vody a veľkú misku. Sušené marhule vložte do misky a zalejte ich litrom vody. Nechajte ich cez noc odstáť. Každé ráno vypite pol pohára liečiva na prázdny žalúdok. Zvyšok tekutiny popíjajte počas dňa.

8. Čistenie hrubého čreva

Photo: ZsoltHubicska / Pixabay.com

Tento mix byliniek je v ruskej medicíne stálicou. Odporúčajú ho namiesto laxatív, ktoré obsahujú mnoho škodlivých chemických látok. Potrebujete 10 gramov lastovičníka, 20 gramov harmančeka, 20 gramov myšieho chvostu a 20 gramov ľubovníka bodkovaného. Príprava je veľmi jednoduché. Zmiešajte bylinky, zalejte ich vriacou vodou a nechajte ich 30-50 minút postáť. Každý deň počas dvoch až troch týždňov vypite dva poháre tohto čaju.

9. Liek na obličkové kamene

Photo: coopmart / Pixabay.com

Tento babský recept je určený pre ľudí, ktorí trpia obličkovými kameňmi, ale aj pre ľudí, ktorí majú zdravé obličky. Vyčistí ich a revitalizuje už za 15 dní. Ingrediencie sú dostupné a lacné – potrebujete iba dva litre vody a 200 g pšena. Pšeno zalejte vriacou vodou a nechajte ho cez noc odležať. Ráno oddeľte bielu tekutinu od zvyška pšena a popíjajte ju počas dňa. Po pätnástich dňoch sa takto zbavíte zápalov, obličkových kameňov a toxínov.

10. Liečivo na prečistenie krvi

Photo: Pexels / Pixabay.com

Najvzácnejšia tekutina na svete si raz za čas zaslúži detox. Tento recept zníži hladinu cholesterolu, posilní steny ciev a funguje aj ako prevencia rakoviny. Je plný antioxidantov a čistí krv. Budete potrebovať cesnak, citrón a vriacu vodu.

Ošúpte štyri strúčiky cesnaku. Štyri citróny nakrájajte na kúsky (aj so šupkou) a vložte ich do vriacej vody. Po desiatich minútach citróny vyberte a postrúhajte ich spolu s cesnakom. Zmes vložte do veľkej fľaše a zalejte ju tromi litrami vriacej vody. Fľašu uzatvorte (môžete použiť aj hrniec, ktorý prikryjete potravinárskou fóliou) a vložte na tri dni do chladničky. Po troch dňoch bude pripravený na použitie. Počas používania tento liek skladujte v chladničke.

Pred každý jedlom (raňajkami, obedom a večerou) si doprajte jednu až dve polievkové lyžice tejto zmesi. Postupne zvyšujte dávku na maximálne 50 mililitrov pred každým jedlom. Mali by ste to užívať 40 dní, iba jedenkrát ročne. Normalizuje sa vám krvný tlak a celková vitalita organizmu.

Zdroj / Tradičné prírodné lieky od babičiek z Ruska, ktoré skutočne fungujú: slavorum

ZDIEĽAJ NA: