Torta v tvare sovy | Postup

Z času na čas každé dieťa zatúži po netradičnom zákusku. Je úplne jedno či ide o rodinnú oslavu alebo besiedku v škôlke, či škole. Rodič je zahnaný do kúta a zúfalo premýšľa, ako urobiť dieťaťu radosť nezblázniť sa pri tom. Sama dobre viem, ako z času na čas končia moje pokusy o netradičné prevedenia. Kuchyňa je ako po atómovom výbuchu, výsledok ani zďaleka, nie je taký ako som si pôvodne predstavovala a dieťa sa tiež netvári celkom nadšene. Dnes si však ukážeme jednoduchý postup, na ktorom konci je nádherná torta v tvare sovy, ktorá zaujme každého. Jej príprava nie je náročná a zvládnete ju aj z deťmi, ktoré Vám môžu pomáhať pri vaľkaní a vykrajovaní fondánových častí.

torta sova

Pripravte si:

  • 2 okrúhle tortové pláty (priemer 15 cm)
  • 1 plát v tvare polgule (priemer cca 14 cm)
  • Plnku (0,5 kg)
  • Fondán (biely)
  • Potravinársku farbu (hnedá, oranžová, červená)
  • Vrecko na zdobenie
  • Vykrajovačky (priemer 3,2,1 cm) a tortový nôž

Návod ako postupovať:

1. Tortové pláty potrieme krémom (môžeme použiť i lekvár) a uložíme ich na seba. Ak sa bojíte, že sa pláty posunú, môžete stredom vpichnúť drevenú špajdlu, ktorá zaručí stabilitu. Zvyškom krému potrieme dookola celý tortový základ, nemal by nám spod neho presvitať korpus. Dáme do chladničky na 15  minút.

torta sova postup 1

2. Zatiaľ si pripravíme fondánové ozdoby. Odložíme časť bieleho základu a zvyšok rozdelíme na 3 časti, ktoré budeme farbiť a vo výsledku budú tvoriť sovičkine bruško. Každú časť fondánu zafarbíme na inú intenzitu nami vybraného odtieňa, v našom prípade na hnedo. Fondány si rozvaľkáme a vykrajujeme z nich kolieska, v priemere cca 3 cm. Okrem koliesok si ešte pripravíme trojuholníky na uši. Dva väčšie a dva menšie. A samozrejme kužeľ ako zobáčik, drobné guľky  na pazúriky a môžeme pridať aj mašličku. Na oči budeme potrebovať  6 koliesok. Dve biele 3cm, dve čierne 2cm a opäť dve biele 1cm. Oko vyrobíme tak, že kolieska poukladáme na seba.

torta sova postup 2

3. Vyberieme tortu z chladničky a začneme zdobiť. Začíname zdola a postupne sa presúvane nahor. O krém na torte lepíme postupne krúžky, farby striedame podľa vlastnej fantázie, každý rad (na našu sovičku potrebujeme 4 rady nad sebou) cca o pol krúžku menej.

torta sova postup 3

4. Základ máme hotový a môžeme pokračovať v dokončení pierok. Naplníme si zdobiace vrecko a okolo celej torty (opäť začíname zdola) si nastriekame malé kopčeky krému. S tortovým nožíkom ich následne rozotierame, od stredu kopčeka  ťaháme nôž priamo hore. Keď máme hotovú prvú radu, pokračujeme ďalšou až kým nebude celá sovička pokrytá krémovými pierkami. Prilepíme oči, uši, zobáčik a pazúriky. Nakoniec pridáme mašličku. A torta v tvare sovy je hotová!

torta sova postup 4

Torta v tvare sovy

torta sova 20Zdroj / Torta v tvare sovy: joyfullyhome

ZDIEĽAJ NA: