Top dôvody, prečo sadnúť na bicykel a spoznávať svet na dvoch kolesách

Naše telo je vplyvom pracovného stresu a rýchleho životného tempa veľmi preťažené. Preto sa mnohí z nás rozhodujú využiť leto na dovolenku. Efektivita práce je predsa závislá aj od miery nášho odpočinku. Ten však nemusíte absolvovať iba v exotickom rezorte. Niekedy stačí sadnúť na obyčajný bicykel a spoznávať svet na dvoch kolesách.

Budete milo prekvapení, ako veľmi a v čom všetkom vám to prospeje.

Pohyb, ktorý prospeje vášmu srdcu

Začnime tým najdôležitejším. Naším srdcom, ktoré vplyvom okolia a nezdravých návykov doslova trpí. Vďaka niekoľkým minútam na bicykli to však môžete zmeniť.

Ak sa chcete o tom presvedčiť, nemusíte súťažiť na horských bicykloch alebo prepotiť všetky tričká. Stačí si na tento účel vyčleniť 33 kilometrov týždenne, aby sa riziko koronárnej nedostatočnosti znížilo o 50 %. Nie je to nič náročné a aj športový antitalent s nadváhou dokáže tieto vzdialenosti rýchlo zdolať.

Posilní váš imunitný systém

Jazda na bicykli je príjemná, nenáročná a pritom vám poskytuje normálnu fyzickú aktivitu, ktorá dodáva telu silu rýchlejšie zvládať prechladnutie a sezónne infekcie, ako keby ste len tak bezdôvodne sedeli doma.

Z evolučného hľadiska sme predsa prispôsobení neustálej fyzickej aktivite a človek je zdravší vždy vtedy, keď sa  viac pohybuje. Tak si ho s pomocou dvoch kolies a kvalitnou prilbou na bicykel naplno užite. Je to predsa oveľa pohodlnejšie ako sa trápiť v telocvični.

Ekonomický dopravný prostriedok

Bicykel slúži nielen na zábavu, ale aj prepravu, za ktorú nič neplatíte. Keď idete do práce na bicykli, nemusíte predsa utrácať peniaze za cestovanie alebo benzín. Okrem iného sa tiež vylučuje škodlivý vplyv na životné prostredie a váš rodinný rozpočet.

Samozrejme, je veľmi dôležité dbať aj na bezpečnosť, ktorá môže znamenať investície do kvalitného vybavenia a ochranných prvkov, sú to však investície zaisťujúce vaše pohodlie,  ochranu zdravia a života, ktorého „čiara“ by sa inak a pri podcenení dôležitej bezpečnosti mohla skončiť v pohrebníctve vo Zvolene.

Nepotrebujete žiadne parkovisko

Jednou z krás cyklistiky je i to, že môžete parkovať takmer kdekoľvek. A mimochodom, za parkovanie bicykla nemusíte vo väčšine miest ani platiť.

Tak na to myslite a krásy okolitej prírody a krajiny si plnými dúškami na bicykli užite.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov