Nazývajú to tisíc ostrovov. Vedeli by ste si predstaviť život na jednom z nich?

Žiť na ostrove, ktorý je zhruba taký veľký ako váš dom je určite úžasné. Pokiaľ ste milovníkom prírody, tak vás tento článok bude určite zaujímať. Medzi Kanadou a USA je nádherné miesto menom Thousand Islands (v preklade Tisíc Ostrovov). Tento názov pre toto miesto nie je len tak. Na veľkej vodnej ploche sa nachádza neuveriteľných 1 864 ostrovov rôznej veľkosti. Nie je tu príliš veľa slnečného žiarenia, preto sa na toto miesto sťahujú len ľudia, ktorí sú na to zvyknutí, alebo im to nevadí. Na ostrovoch nie sú len domy, ale aj chaty či dokonca zámky.

Ostrovy sa rozprestierajú po dĺžke 80-tich kilometrov. Majú plochu vyše 64 kilometrov štvorcových. Iné majú dostatočnú plochu iba na to, aby tam bol postavený len jeden dom. Ak by ste chceli byť súčasťou Thousand Islands, musíte spĺňať určité kritériá.

Každý ostrov musí byť nad hladinou po celý rok, musí mať rozlohu najmenej jeden meter štvorcový a musí taktiež mať aspoň jeden žijúci strom. Jeden z najväčších ostrovov je Wolfe Island, ktorý je 29 kilometrov dlhý a 9 kilometrov široký. Avšak nie všetky domy na ostrovoch vyzerajú rovnako. Niektoré sú rozsiahle sídla, iné zas malé chatky.

Veľké množstvo ostrovov je obývaných. Väčšina ostrovov má vodnú elektráreň a telefónne spojenie medzi každým ostrovom. Thousand Islands má aj svoj Národný park, ktorý tvorí 20 ostrovov. Je to najstarší kanadský park východne od pohoria Rockies. Či už žijete v zámku alebo v chalupe, je tu trajektová doprava, ktorá zabezpečuje dopravu späť na pevninu.

Každý z ostrovov je nádherný. Dark Island je veľmi pozoruhodný, pretože sa tu nachádza starý gothický zámok. Deer Island je veľmi dobre známy, pretože je tu tajné spoločenstvo Skull and Bones. Ostrovov je mnoho a tak sa tu nájde niečo takmer pre každého. A žiť na takomto mieste musí byť ozaj rozprávka.

ZDIEĽAJ NA: