12 geniálnych trikov, vďaka ktorým sťahovanie nebude nočná mora

Sťahovanie by mohlo byť v slovníku označené ako synonymum chaosu. Všade sú krabice, ranné varenie kávy a snaha obliecť si niečo slušné do práce sa podobá na dobrodružné hľadanie pokladov a ak poznáte niekoho, kto sa počas sťahovania ani raz nezrútil a nestratil nervy, gratulujeme mu. Pre nás ostatných tu máme zopár malých trikov, ktoré by mohli toto hektické obdobie uľahčiť.

Tipy a triky pri sťahovaní

1. Správne krabice – spoznáte ich ľahko, majú totiž otvory cez ktoré prestrčíte prsty a jednoducho ich unesiete. Nikto nestojí o rozbitý porcelán po babičke len preto, že sa mu krabica vyšmykla z rúk! A ak také krabice nenájdete, vyrežte si úchytky do tých, ktoré máte. Vyrežte otvor v tvare písmena U a kartón ohnite smerom dovnútra.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (13)

2. Zatočte s úchytkami – presnejšie, otočte ich. Ak nechcete pri sťahovaní poškodiť svoj nábytok, je viac ako vhodné odskrutkovať z neho úchytky. Môžete ich odložiť do samostatnej krabice, ale o čo vhodnejšie je jednoducho ich priskrutkovať z vnútornej strany? V novom domove nebude musieť premýšľať, ktorá patrí ku ktorej skrini alebo komode.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (9)

3. Zalepené zásuvky – nebudú sa vysúvať a nič nepoškodia a ak máte veci, ktoré nie sú príliš ťažké, môžete ich vložiť do zásuviek pred zalepením. Navyše, lepiaca páska poslúži aj ako dočasná úchytka na otváranie.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (6)12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (1)

4. Dvierka, ktoré sa neotvárajú – podobne ako zásuvky, aj dvierka je vhodné uzavrieť. Využite na to obyčajný celofán.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (11)

5. Fotografie káblov – nech už sťahujete akúkoľvek elektroniku, odfoťte si, ako boli zapojené káble pred sťahovaním.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (2)

6. Odfoťte si rozvodnú skrinku – budete mať potrebný doklad. Ak na fotografii bude aj denná tlač z dňa, kedy ste ju urobili, bude tento dôkaz ešte presvedčivejší.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (12)

7. Skrutky – po rozobratí skrine vložte všetky skrutky do vákuového vrecka a napíšte naňho nezmývateľnou fixkou ku ktorému nábytku patria. Ušetríte si mnoho nervozity.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (5)

8. Označte krabice nálepkami – jednoduché farebné nálepky vám pomôžu bleskovo roztriediť krabice do jednotlivých miestností. Červené do kuchyne, modré do spálne, žlté do obývačky… Nebudete ich musieť pracne otvárať a do každej sa pozerať, alebo ich prenášať hore dole. Samozrejme, môžete použiť aj fixku a napísať na krabicu kam patrí a čo je v nej, potom by ste však krabicu znehodnotili.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (3)

9. Oblečenie – zaveste ho na vešiaky a potom cez niekoľko vešiakov prestrčte plastové vrece. Oblečenie sa nezašpiní a vybaľovanie vám pôjde ako po masle.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (7)10. Krehké sklo – nemusíte zbierať celé týždne letáky, aby ste mali do čoho zabaliť sklenené nádoby a poháre. Použite látkové kuchynské utierky!

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (8)

11. Taniere – ak medzi taniere povkladáte lacné papierové taniere, v krabici sa navzájom neotlčú.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (4)

12. To najdôležitejšie nakoniec – na chvíľu sa zastavte a zamyslite – čo budete potrebovať hneď na druhý deň? Kanvicu na uvarenie kávy, oblečenie do práce, peňaženku, notebook, skrutkovače? Všetko to zabaľte do jednej krabice.

12 trikov vdaka ktorym stahovanie nebude nocna mora tipy pre stahovanie (10)

Zdroj / Tipy a triky pri sťahovaní: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: