Tipy, ako si zariadiť jedáleň

Jedáleň patrí medzi mimoriadne dôležité miesta v domácnosti, keďže sa v nej schádza celá rodina pri jednom stole, čo je v dnešnej uponáhľanej dobe mimoriadne dôležité. Ako si zariadiť jedáleň tak, aby ste sa v nej cítili naozaj príjemne? S našimi tipmi to pre vás bude hračka.

Jedálenská časť domu je mimoriadne dôležitá, pretože za jedálenským stolom sa pravidelne stretáva celá rodina. Jedáleň však už dávno nefunguje len na konzumáciu jedla. Jedálenské stoly taktiež slúžia na živé diskusie o súčasnosti a plánovaní spoločnej budúcnosti s vašou rodinou.

Jedáleň súčasťou kuchyne

Najmodernejším trendom zariadení jedálne je ten, že je spojená priamo s kuchyňou či obývačkou. Už málokedy môžeme vidieť, že sa v domácnostiach nachádza jedálenská časť v separátnej izbe. Je to tak z praktického hľadiska, keďže nemusíte jedlo či riad prenášať z kuchyne do inej izby.

Ako si zariadiť jedáleň?

Základ každej jedálne tvorí jedálenský stôl, kde si dnes môžete vybrať z niekoľkých štýlov či tvarov. Stretnúť sa napríklad môžete s týmito typmi stolov:

  • rozkladacie,
  • oválne,
  • okrúhle,
  • jedálenské stoly z lamina,
  • kovové.
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Najviac v popredí sú dnes moderné jedálenské stoly, ktoré vynikajú svojimi minimalistickými prvkami. Ak chcete mať svoju jedáleň skutočne trendy, siahnuť môžete aj po nábytku na mieru. Uvažovať o jedálenskom stole na mieru môžu aj tí, ktorí nedisponujú dostatočným priestorom pre klasický stôl.

V takomto prípade sa do malého bytu najviac hodia jedálenské stoly obdĺžnikového alebo štvorcového tvaru. Siahnuť môžete aj po rozkladacích či sklápacích stoloch, ktoré vám poskytnú dostatok miesta, keď to potrebujete, no nebudú vám zaberať príliš veľa miesta.

Myslite na stoličky

Pri výbere jedálenských stolov by ste mali myslieť aj na to, či sa vám k nemu zmestia aj kuchynské stoličky, na ktorých budete sedieť. V prípade výberu stoličiek odporúčame staviť na jeden a ten istý štýl, aký má jedálenský stôl.

Pri ich umiestnení myslite aj na to, že medzera medzi stoličkami by mala byť približne 20 centimetrov. Zaujímavým riešením sú aj rohové lavice, ktoré sme častokrát mohli vidieť najmä u našich starých rodičov. V skutočnosti však možno práve pre vás tento typ lavice môže byť konečným riešením pri zariaďovaní vašej jedálenskej časti.

Zdroj obrázka: ben bryant / Shutterstock.com

Nezabudnite na police

Jedáleň však netvoria len stoličky s jedálenským stolom, ale častokrát sa môžeme stretnúť aj s rôznymi komodami, vitrínou či príborníkom, ktoré dodávajú jedálni potrebnú eleganciu. Súčasťou tejto časti domácnosti bývajú aj rôzne nástenné police, keďže jedáleň býva v mnohých prípadoch prepojená s obývačkou.

No a práve na police si môžete uložiť vaše obľúbené fotografie so zážitkami s vašou rodinou a pri nedeľnom rodinnom obede zaspomínať na tieto krásne časy. Najmodernejšími policami dneška sú drevené police, ktoré dokonale zapadnú do takmer každého štýlu domácnosti.

Ako nájsť to najlepšie zariadenie do jedálne?

Na to, aby ste našli to najvýhodnejšie zariadenie do jedálne, už dnes nepotrebujete prebehnúť niekoľko obchodov. Stačí sa len zamerať na zľavové kupóny, ktoré tieto obchody ponúkajú a hľadať medzi nimi online zľavy na ten najvýhodnejší nábytok.

Slová na záver

Jedáleň býva pri zariaďovaní vášho nového bytu či domu častokrát pomerne podceňovaným miestom. Je však isté, že ide o mimoriadne dôležitú časť domu, v ktorej sa stretávate s celou rodinou, a preto by sa v nej každý člen domácnosti mal cítiť príjemne.

K tomu vám môže pomôcť vkusný nábytok či rôzne doplnky vo forme kvetov či sviečok. To hlavné, čo môže urobiť z vašej jedálne čarovné miesto, je rodinná pohoda a vzťahy medzi vašimi rodinnými príslušníkmi.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov