Tipy, ako rozvíjať detský svet prostredníctvom hier

Chcete tráviť čas so svojimi najmenšími zmysluplne? Skvelým spôsobom je siahnuť po kreatívnych a náučných hračkách. Pozrite sa s nami na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu utužiť vzťah s dieťaťom a vylepšia jeho schopnosti, vedomosti aj zručnosti.

Zdroj obrázka: Freepik

Kúzelné čítanie, ktoré si zamiluje každé dieťa

S deťmi už viac nemusíte čítať klasické knihy, môžete sa ponoriť do kúzelného sveta, v ktorom si budú čítať sami, bez vás. Stačí im obrázková kniha, elektronická ceruzka, ktorá predčíta a kúzelné čítanie sa môže začať.

Ak má dieťa chuť na tradičnú rozprávku, môže si ju vďaka elektronickej ceruzke prečítať samo a zažívať tak dobrodružstvá hrdinov. Rozprávky udržia detskú pozornosť nielen vďaka pútavým príbehom, ale tiež prostredníctvom zaujímavých interaktívnych kvízov.

Okrem rozprávok sa vďaka kúzelnému čítaniu získa dieťa veľa nových vedomostí. Farby, čísla, písmená, hodiny, zvieratká, vesmír, ľudské telo, príroda či zábavné spievanky. Na svoje si prídu aj jazyčníci. S kúzelným čítaním Albi si totiž zdokonalia alebo sa naučia nový cudzí jazyk. Kúzelné čítanie ponúka zábavu na doma aj na cesty autom.

Kúzelné čítanie vylepšuje detskú koncentráciu, slovnú zásobu, vedomosti a jazykové schopnosti. Jednoducho forma učenia, ktorá žiadne dieťa neunudí, práve naopak.

Kreatívne dekorácie, ktoré vyzdobia vašu domácnosť

Utužujte s deťmi vzťah pri spoločnej tvorivej aktivite. Vytvorte postavičky a zvieratká, pracujte s modelovacou hmotou, vyrobte si vlastné náramky a náhrdelníky, namaľujte kone, vyšívajte alebo vytvorte dekorácie, ktorými ozdobíte domácnosť.

Vaše dieťa si vďaka tvorivej aktivite rozvinie fantáziu a kreativitu, zlepší sa jeho sústredenie aj motorika. A keďže bude v ruke držať hmotný výsledok, zvýši sa aj jeho sebadôvera.

Ak hľadáte dokonalý darček na narodeniny, Vianoce alebo meniny, ktorý vyčarí úsmev na každej detskej tvári, práve ste ho našli. Nielenže sa vďaka interaktívnym a kreatívnym hračkám vaša ratolesť naučí celú kopu nových vecí, ale zároveň si nájdete spoločnú záľubu, ktorá utuží váš vzťah.

Zdroj obrázka: Freepik

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov