Tipy, ako ozdobiť vianočný stromček

Vianočné sviatky sú najkrajším obdobím roka. Väčšina z nás si ich nedokáže predstaviť bez spoločných chvíľ s rodinou, vône medovníkov či chute tradičných jedál. K Vianociam neoddeliteľne patrí aj vianočný stromček. O tom, ako si ho vyzdobiť, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Jedna alebo viacero farieb?

Ešte pred tým, ako sa pustíte do samotného zdobenia, vyberte farby ozdôb, ktoré tento rok použijete. Myslite pri tom na zladenie celého interiéru, nábytku aj doplnkov do jedného celku. Hlavnú úlohu pri výbere bude, samozrejme, hrať váš osobný vkus. Veď vianočný stromček sa musí páčiť predovšetkým vám. Pre dokonalý výsledok by sa mali v rovnakom motíve ako stromček niesť aj ostatné vianočné dekorácie.

Trendy Vianoc 2019

Ak sa radi držíte módnych trendov, vsaďte na ružovú. Módni dizajnéri si ju tento rok vybrali za farbu Vianoc. V kombinácii s bielou, striebornou alebo inými jemnými odtieňmi vdýchne ružová vianočnému stromčeku celkom nové čaro. Môžete si však vybrať aj tradičné vianočné odtiene zelenej, modrej a červenej v kombinácii s bielou, striebornou alebo zlatou. Tieto farby veľmi dobre pôsobia na ihličí aj umelom stromčeku.

Pre tých, ktorí majú radi dotyk prírody, sú najlepšou voľbou ozdoby na stromček v prírodných farbách a materiáloch. K tomuto štýlu vyberajte ozdoby z dreva, kameňa, keramiky, skla a kovu. Na vianočnom stromčeku tiež krásne vyniknú tradičné slamené ozdoby alebo šišky.

Začnite so svetlami

Teraz nasleduje samotné zdobenie. Ako prvá by na stromček mala byť umiestnená svetelná reťaz. Rozprestrite ju na zem a zapojte do siete, aby ste skontrolovali, či svietia všetky svetielka. Ak je všetko v poriadku, začnite s jej umiestňovaním na stromček. Najskôr si na svetelnej reťazi nájdite stred. Ten položíte tesne pod vrchol. Každú polovicu reťaze potom rovnomerne ukladajte na jednu stranu stromčeka. Dávajte pozor, aby boli svetlá rozmiestnené v zadnej aj prednej časti aspoň po dve sviečky na jedno poschodie stromčeka. Neukladajte ich ale na konce vetvičiek. Svetelná reťaz by sa mala nachádzať bližšie ku kmeňu. Okrem toho, že ukryjete káble, opticky dodáte vianočnému stromčeku hĺbku.

Dobroty a ozdoby na stromček

Po inštalácii svetiel prichádza na rad vešanie rôznych vianočných ozdôb a čokoládových dobrôt. Začnite tými sladkými. Ak ste si kúpili plnené vianočné kolekcie, kvôli vyššej váhe ich umiestnite ďalej od konca vetvičiek. Duté figúrky menších rozmerov môžete zavesiť aj bližšie k okraju.

Po čokoládových ozdobách nasledujú všetky nerozbitné dekorácie, ako sú šišky, slamené alebo drevené ozdoby. Ako posledné umiestnite vianočné gule. Začnite tými väčších rozmerov. Najlepšie vyniknú, ak ich zavesíte do dolnej časti stromčeka. Postupujte od spodku až na vrch stromčeka, kam umiestnite najmenšie vianočné gule. Celý stromček môžete dozdobiť vianočnými reťazami. Ukladajte ich niekoľko centimetrov od konca vetvičiek. Postupujte od hora smerom nadol tak, aby boli rovnomerne rozmiestnené. Reťaze vianočný stromček vyplnia a stmelia celú výzdobu do jedného celku.

Ilustračný obrázok: pexels.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov