Najväčšie termálne jazero v Európe máme len na skok. Využite ho na príjemný výlet s blahodárnym účinkom pre telo

Termálne jazero Hévíz nájdete blízko rovnomenného mestečka Hévíz v Maďarsku blízko západného konca Balatonu asi osem kilometrov od Keszthely. S rozlohou 47,500 m² kraľuje na vrchole rebríčka európskych termálnych jazier, pričom je zároveň druhé najväčšie vo svete. Horúca voda má na rôznych miestach rozličnú teplotu podľa toho, z ktorého podvodného prameňa vyviera. Keď sa zmieša s chladnou vodou na povrchu jazera, vytvorí príjemné prostredie pre vodné radovánky.

Voda jazera je bohatá na vápnik, horčík, síru, kyselinu uhličitú, hydrogénuhličitan a mierne rádioaktívne látky, ktoré majú liečivé vlastnosti. V jeho strede sú postavené drevené kúpele z 18. storočia. Hoci sú obnovené, vyzerajú približne rovnako ako v dobe, keď ich postavili. Obklopujú ich vodné lekná, ktoré podporujú ekosystém a lákajú do jazera aj vzácnejšie druhy rýb. Pokrývajú povrch jazera, čím spomaľujú odparovanie a chránia liečivé bahno na dne.

Pramene sú ukryté v 40 metrov hlbokej jaskyni a jazero zásobujú zmesou studenej a horúcej vody. V lete dosahuje teplotu 33-36°C a v zime príjemných 23-25°C. Liečivé účinky termálnej vody sú pripisované jedinečnej kombinácii organických a anorganických materiálov. Je biologicky aktívne a schováva v sebe mnoho baktérií. Niektoré z nich, napríklad micromonospora heviziensis, sa nachádzajú iba v tomto jazere. Sú zdrojom proteínov a štiepia celulózu.

Termálne jazero Hévíz z vtáčej perspektívy

www.my-heviz.ru #heviz #hungary🇭🇺 #summer #thermallake #myheviz

A post shared by My-Heviz (@myheviz) on

천연 호수 온천이 있다는 거에 확 꽂혀서 부다페스트에서 왕복 약 6시간이 걸리는 먼 근교(?) 헤비즈를 다녀오기로 결정하고는 여행 일정 중에서 가장 기대하고 기다렸던 곳! #헤비즈호수 근데….헤비즈로 가는 고속도로에서 5중?6중? 추돌 사고때문에 고속도로에서 세시간을 붙잡혀있다가 5시간 반만에 도착🤣 힘든 여정이었지만 신비로운 헤비즈 호수 온천에 몸을 담근 순간 행복감 뿜뿜💕 따뜻한 수온, 유황성분으로 피부는 보들보들👍🏻 #고속도로에서사고안당한것만으로도다행 #날씨는오늘도화창☀️#수심은38M😎 #Hungary🇭🇺#Lake Heviz #세계최대온천호수

A post shared by Hyojung Lim (@h.jung_lim) on

#gototravel✈️#budapest🇭🇺 #heviz 🔥🔥🔥✈Налетай! В Венгрию на Аэрофлоте! Выгода до 70 евро/ билета Акция продолжается! Снижение цен на тарифы а/к "Аэрофлот" Москва – Будапешт – Москва! Выгода до 70 евро за билет! Аэрофлот – компания №1 в России. Путешествуйте с комфортом высокого класса! На выбор 4 рейса в день. Багаж (до 23 кг), ручная кладь и питание на рейсе включены. Количество мест ограничено. 06.10.18 –28.03.19 ХИТ! SPO 718-8 Будапешт Хит-тариф, через Будапешт, а/к Аэрофлот, перелет онлайн 170 € 06.10.18 –28.03.19 ХИТ! SPO 719-8 Хевиз Хит-тариф, через Будапешт, а/к Аэрофлот, перелет онлайн 182 €

A post shared by Планета-Плюс.Курск (@planeta_plus.kursk) on

Zdroj / Najväčšie termálne jazero Hévíz v Európe: amusingplanet

ZDIEĽAJ NA: