Tento hrnček reaguje na teplo. Po naplnení sa objaví nádherná polárna žiara

Polárna žiara je nádherným prírodným javom, ktorý však nie je tak ľahké vidieť na vlastné oči. Dnes už však tento pohľad nie je len turistickou a cestovateľskou vymoženosťou – vďaka Think geek ju môže zočiť naozaj každý aj z pohodlia svojho domova! Firma prináša na trh teplocitlivé hrnčeky, na ktorých sa po zaliatí horúcou tekutinou rozsvieti nádherná severská obloha.

Takáto kombinácia nie je len prostým pekne vyzerajúcim nápadom, ale má skutočne aj niečo do seba. Ranná šálka kávy nás dokáže povzbudiť a rozžiariť, dodať nám silu do dňa.
Rovnako ako kofeínové molekuly prúdia našim obehom a prinútia nás rozhýbať sa, tak aj častice slnečného vetra prechádzajú zemskou magnetosférou v blízkosti pólov a zdieľajú energiu, čo vo vyšších vrstvách atmosféry spôsobuje tento veľkolepý pohľad. Keď sa tieto častice zrazia s kyslíkom v určitých nižších nadmorských výškach, uvoľnený fotón sa javí ako zelený a žltý, čím vlastne vzniká pohľad podobný tomu, ktorý môžeme vidieť na šálkach po zaliatí horúcou tekutinou.

Think geek teplocitlive hrnceky 1

Zdroj / Teplocitlivý hrnček Think geek: thinkgeek / laughingsquid

Maria Vagovicova

ZDIEĽAJ NA: