Teplo bez obmedzení. Zabudnuté výhody krbu vo vašej domácnosti

Krby sú obľúbené vybavenie, ktoré väčšina kupujúcich považuje za plus pri hľadaní nového domova. Tieto zariadenia dodávajú domu dodatočný nádych architektonickej vitality, zvnútra aj zvonku, no nie je to len o špecifickej atmosfére.

Krb vo vašej domácnosti má množstvo skvelých výhod, s ktorými vás zoznámime.

Teplo bez potreby elektriny

Asi najväčšia výhoda krbu dnes je, že s ním zvládnete prečkať následky a dopady energetickej krízy. Keďže náklady na elektrinu neustále stúpajú, krby sa stávajú obľúbeným primárnym zdrojom vykurovania. Nákup palivového dreva pre vaše efektívne zariadenie navyše stojí menej ako vykurovanie vášho domu pomocou zariadení, ktoré sú závislé od fosílnych palív.

Aj v prípade, keď udrú najhoršie druhy zimných búrok, často vypadne elektrina. Ak máte krb, stále môžete udržiavať teplo a mať dostatok svetla. Ľuďom bez krbov ide v takomto prípade mráz po chrbte a čakajú, kým sa situácia zlepší.

Vy si vďaka tomuto jednoduchému zariadeniu, ale aj luxusnému obkladu krbu kameňom teplo môžete užívať bez problémov. Kameň nielen dobre vyzerá, ale teplo v sebe drží pomerne dlhú dobu.

Útulná atmosféra

Vďaka kvalitnému obkladovému materiálu krbu z toho najlepšieho kamenárstva si budete môcť hrejivý pocit užívať veľmi dlho. Žiadny iný typ vykurovacieho zariadenia neponúka také príjemné teplo, aké môžete získať iba z ohňa. Či už máte otvorené ohnisko, krbovú vložku, kachle na drevo alebo peletové kachle, môžete sledovať tancujúci oheň, ako sa v jeho sile roztápa vonkajší chlad.

Krby ponúkajú veselé miesto, kde sa s rodinou a priateľmi môžete stretnúť pri praskajúcich plameňoch, posadiť sa do obľúbeného kresla a prečítať si dobrú knihu a užiť si nespočetné množstvo ďalších obľúbených vnútorných aktivít. Zároveň je krb dokonalým dizajnovým doplnkom k vašej modernej obývacej stene.

Ekologické vykurovanie

Dnešné zariadenia na spaľovanie dreva sú neuveriteľne efektívne, produkujú veľa tepla na vykurovanie vášho domova, čo znamená, že môžete spotrebovať menej energie z fosílnych palív. Niektoré z najnovších modelov dokonca umožňujú rozvádzať teplo zo spotrebiča po celom dome pomocou existujúceho potrubia.

Navyše, keď spaľujete drevo, používate zdroj, ktorý má nulovú uhlíkovú stopu. Niektoré špičkové spotrebiče na spaľovanie dreva produkujú také malé množstvo emisií, že sa kvalifikujú ako bezdymové zdroje tepla. Drevo je na rozdiel od fosílnych palív trvalo udržateľným zdrojom energie.

Akokoľvek sú však krby úžasné, môžu predstavovať aj nebezpečenstvo požiaru. Dôležitým bezpečnostným opatrením je preto každoročné čistenie a kontrola komína u profesionálneho kominára. Efektivitu krbu zvýši aj správny výber, inštalácia a správny obkladový materiál.

Zdroj obrázka: Justin_Krug/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov