Tenisky pre chlapca a dievča – akú farbu si vybrať?

Ako deti rastú, menia sa nielen ich nohy, ale aj vkus. Čím sú staršie, tým viac je potrebné zamerať sa nielen na strih a funkčnosť obuvi, ale aj na štýl. Vybrať správnu obuv pre svoje dieťa je však ešte stále úlohou rodičov. Jedným z bodov, na ktoré je potrebné sa pri výbere zamerať je aj farba – tá môže totiž výrazne ovplyvniť využitie a frekvenciu nosenia dievčenských a chlapčenských tenisiek. Akú farbu teda vybrať?

Univerzálne tenisky pre chlapcov i pre dievčatá

Zabudnite na to, čo nás kedysi učili a vyhoďte z hlavy akékoľvek predsudky. Pokiaľ sa bavíme o vhodných farbách tenisiek pre vaše deti, už dávno neplatí, že chlapci by mali nosiť iba výrazne tmavé alebo „mužské“ farby, ako napríklad tmavomodrú, zelenú alebo hnedú, pričom pre dievčatá je určená ružová, fialová, červená, či jemné pastelové odtiene. Žijeme v dobe, kedy na trhu nájdete tenisky chlapčenské i dievčenské v rôznych farbách. Dôvodom je i to, že v súčasnosti je populárny trend tzv. dopamínového obliekania. To, čo celý deň nosíte, by tak malo pozitívne ovplyvňovať nielen vašu náladu, ale i náladu vášho okolia. U detí to platí dvojnásobne, a preto je perfektnou voľbou obliekať a obúvať ich do jasných a pozitívnych farieb, ideálne na základe ich vlastného výberu.

Pri výbere perfektnej farby tenisiek pre vaše dieťa v prvom rade záleží na ich názore a vkuse. Pokiaľ chcete, aby vaše dieťa tenisky rado nosilo, nechajte ho vybrať si farebnosť na základe vlastných preferencií. Pokiaľ sa bojíte, že takáto voľnosť môže zaťažiť váš rozpočet, zamierte s vašim dieťaťom k overeným predajcom a distribútorom obuvi, ako je napríklad CCC, kde nájdete množstvo skvelých detských tenisiek za prijateľné ceny.

Farby, ktoré sa hodia ku všetkému

Pokiaľ má vaše dieťa iba jediný pár tenisiek, rozhodne je vhodné nasmerovať jeho voľbu smerom k farbám, ktoré sa ľahko kombinujú, a ktoré môže nosiť každý deň. Napríklad, biele tenisky sú skvelou voľbou, ktorú vaše dieťa môže nosiť vždy a všade, avšak ich veľkou nevýhodou je to, že sa rýchlo a ľahko zašpinia. Druhou, o niečo praktickejšou a v súčasnosti veľmi trendovou alternatívou, je čierna. Čierne tenisky v niektorých prípadoch dokonca dokážu nahradiť aj elegantnejšiu obuv, pričom dievčatá ju môžu pokojne nosiť aj k šatám alebo k sukniam.

Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, dobre kombinovateľné sú aj mnohé farebné tenisky. Napríklad červené tenisky môžete jednoducho kombinovať so všetkými odtieňmi červenej, žltej, oranžovej, ružovej, bielej a čiernej, ale budú tiež vyzerať dobre s väčšinou zelených a modrých odtieňov. Pri výbere vhodných farieb tak v podstate primárne záleží iba na tom, na aký účel bude vaše dieťa danú obuv najčastejšie využívať, a aké farby prevládajú v jeho šatníku.

Módne odtiene jari 2023

Pokiaľ preferujete výber farieb nových detských tenisiek na základe aktuálnych trendov, dobrou správou je, že túto jar budeme všetci nosiť prevažne biele a čierne tenisky. Aj keď v podstate nejde vo svete módy o žiadne prevratné novinky, biela a čierna sa dostávajú do žiary reflektorov. Pre ľudí a deti, ktorí majú radi farby, bude v centre pozornosti pastelová fialová vo viacerých odtieňoch, limetkovo zelená, koralová a červená. Jednoducho, perfektné odtiene pre každé hravé dieťa bez ohľadu na to, či je to chlapec alebo dievča.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov