Úžasný nápad! Tanya vymyslela dámsku obuv s vymenitelnými podpätkami

Mnoho žien musí v práci nosiť topánky na vysokých podpätkoch. Zväčša ide o biznismenky alebo dámy z módnej brandže. V práci to toľko vydržia, no ešte sa treba dostať domov. Preto to mnohé riešia prezúvaním. Do práce idú v pohodlných topánkach a tam ich vymenia za lodičky na opätku. No nedalo by sa to riešiť aj inak? Dalo!

Kanaďanka Tanya Heath mala ten istý problém. Snažila sa prísť na riešenie, ktoré túto situáciu zjednoduší. Čuduj sa svete, prišla s vymeniteľnými podpätkami. Na prvý pohľad sa možno budete čudovať a pochybovať, či niečo také bude fungovať. Princíp je jednoduchý – na topánke máte tlačidlo, ktorého stlačením odpojíte opätok od topánky. Vyberiete si iný opätok a rovnakým spôsobom ho pripevníte k topánke. Tanya spolupracuje s odborníkmi, preto by nemal byť problém, že raz máte topánky s hrubým a nižším opätkom a o chvíľu ho vymeníte za tenkú ihličku. Všetko sedí ako má a žene poskytuje komfort pri nosení aj chodení. Boli navrhnuté tri kolekcie a nesú názvy –  Sila, Voľnosť a Pôvab. Každá z kolekcií sa líši a je určená na inú príležitosť. Prvá je vhodná do práce, druhá na voľný čas a tretia na špeciálne príležitosti. Ženy majú na výber mnoho opätkov, ktoré zaručene zmenia vzhľad topánky. Veď keď k jednoduchým čiernym sandálikom pridáte farebný trblietavý opätok, dajú sa také topánky prehliadnuť?

Presne na tomto je postavená celá filozofia vymeniteľných opätkov. Dámy si vedia topánky prispôsobiť. Či chcú len pohodlie a nenápadnosť alebo chcú pútať pozornosť na večierku, vyberie si každá. Napriek tomu, že tieto topánky nepatria medzi tie lacnejšie, našli si už mnoho obdivovateliek a tieto vymeniteľné opätky nosí v kabelke nejedna nákupov chtivá žena.

Foto a stránka autorky nápadu © tanyaheath

ZDIEĽAJ NA: