5-minútový syrový toast s chilli. Rýchly recept na chutný snack

Syrový toast s chilli je jednoduché jedlo, ktoré si pripravíte za pár minút a budete naňho potrebovať iba pár ingrediencií. Hodí sa na raňajky alebo ako rýchla večera. Môžete si ho pripraviť na panvici, ale aj v rúre. Zvonku perfektne chrumkavý a vo vnútri jemný a horúci… Ak máte podobné nápady na rýchle raňajky, podeľte sa s nami o ne v komentároch. Na prvý pohľad nenápadný recept zaručuje skvelý výsledok a začiatočníkom v kuchyni možno padne vhod!

Ingrediencie:

 • 4 plátky chleba,
 • 2 polievkové lyžice zmäknutého masla,
 • 2 strúčiky cesnaku, pokrájané nadrobno,
 • 1 stredne veľká zelená paprička pokrájaná nadrobno,
 • 50 g nastrúhanej mozzarelly,
 • 1/2 čajovej lyžičky chilli vločiek – malých kúskov sušeného chilli, nie mletého,
 • voliteľné ingrediencie: rôzne druhy zeleniny pokrájanej na maličké kúsky, sušené paradajky a podobne.

Postup

 1. Najskôr zmiešajte zmäknuté maslo s cesnakom a zeleným chilli. Množstvo chilli papričiek prispôsobte svojej chuti, podľa toho, či máte radi pikantnejšie, alebo menej pálivé jedlá.
 2. Hotové maslo natrite na obe strany pripravených krajcov chleba.
 3. Potom pridajte na chlieb syr – uistite sa, že je na krajcoch chleba rozmiestnený rovnomerne.
 4. Na syr môžete nasypať sušené kúsky chilli. V tomto bode môžete pridať aj sušené paradajky, olivy, nadrobno nakrájanú zeleninu ako je paprika, reďkovka, jarná cibuľka a podobne.
 5. Rozhodnite sa, či chcete toasty piecť v rúre alebo na panvici. Ak sa rozhodnete pre rúru, pečte ich pri teplote 200°C päť minút. Mali by byť chrumkavé a syr úplne roztopený.
 6. Alternatívou je aj príprava na panvici. Najskôr ju zohrejte pri nízkej teplote (nepridávajte olej). Potom na ňu položte krajce chleba. Nepridávajte ich naraz priveľa, pretože nebudú dostatočne chrumkavé, ak nebudú mať dostatok priestoru. Teplotu nechajte na nízkej hodnote, panvicu prikryte pokrievkou a takto chlebíky pečte 5 minút. Budú chrumkavé a syr sa úplne roztopí.
 7. Po upečení môžete syrové toasty s chilli prekrojiť a podávať ešte teplé. Môžete k nim pridať zeleninový šalát a prípadne si ich pripraviť aj s inými druhmi syra. S rastlinným maslom a syrom napríklad z orechov sa vám podarí aj vegánska verzia. Dobrú chuť!

5-minútový syrový toast s chilli

Zdroj / 5-minútový syrový toast s chilli: youtube

ZDIEĽAJ NA: