Šikovný záhradkár prišiel na svojskú metódu pestovania paradajok! Skúsite to aj vy?

Záhradkár James Bryan dostal skvelý nápad, ktorý vyústil v brilantné riešenie. Pestovatelia zeleniny a milovníci upcyklácie – toto je niečo pre vás. Vytvoril klietku pre paradajky, ktoré je jednoduchá, efektívna a prináša veľa plodov. Ak máte trochu drôteného pletiva, tento nápad určite oceníte.

  1. Začal na konci mája, kedy posadil štyri paradajkové kríčky okolo vedra s dierami na dne. Ďalšie otvory vyrobil približne vo výške 25 cm nad dnom nádoby. Potom nádobu zahrabal do zeme tak, aby boli vrchné otvory približne centimeter nad zemou a do vnútra nádoby dal dve lopaty kompostu. Nakoniec všetko zalial vodou a do nádoby nalieval vodu pravidelne. Po mesiaci a pol má už mnoho zelených plodov paradajok a stovky kvetov.
  2. Namiesto vedra môžete použiť aj kôš alebo inú nádobu. Ich objem sa môže pohybovať od piatich do trinástich litrov. Menšie sú samozrejme o dosť lacnejšie. Okolo vedra pripevnil plôtik z drôteného pletiva, ku ktorému paradajky priväzuje.
  3. Keď použijete väčšiu nádobu, môžete okolo nasadiť aj viac paradajok. Plody budú na vrchu i vo vnútri klietky, preto vyberajte pletivo s väčšími otvormi, aby ste cez neho mohli pohodlne prestrčiť ruku.

Dáte tomuto návodu šancu? Napíšte nám, ako sa vám to podarilo!

Zdroj / Svojská metóda pestovania paradajok: hometalk

ZDIEĽAJ NA: