Návod, ako pomocou kartónových obalov na vajíčka vytvoriť originálnu svetelnú reťaz, ktorá krásne ozdobí nielen detskú izbu!

Z najobyčajnejších vecí sa dajú často vyrobiť krásne dekorácie. Napadlo by vám dekorovať svetelnú reťaz kartónom od vajíčok? Pravdepodobne nie. My vám však ukážeme kreatívny DIY nápad, že sa takto dá vyrobiť romantický doplnok do dievčenskej izby, na oslavu či svadbu.

Pripravte si:

 • 3-6 kartónov od vajíčok,
 • svetelnú reťaz,
 • akrylové farby,
 • štetce,
 • lepiacu pištoľ,
 • nožnice.

Návod, ako na to

 1. Odstrihnite vrchnák krabice. Potom si môžete vziať na pomoc aj nôž alebo orezávač – vašim cieľom je vystrihnúť čo najviac kartónových výstupov. Teda vás nebudú zaujímať jamky, ale špicaté časti obalu.
 2. Kartónový polotovar rozstrihajte tak, aby ste vytvorili lupienky kvetu. Tie potom ešte zaoblite a pomocou nožníc alebo ceruzy trochu skrúťte.
 3. Kvietky natrite farbou aká sa vám páči.
 4. Po zaschnutí naneste druhú vrstvu, ak je to potrebné. Potom lupienky ešte raz vytočte pomocou nožníc alebo ceruzy.
 5. V strede kvetu vystrihnite alebo vyrežte otvor v tvare X. Cez neho prevlečte jednotlivé svetielka. Môžete ich zaistiť kvapkou lepidla z lepiacej pištole. Už iba zaveste a máte hotovo!

Extra tip – kvietky môžete navliecť aj na konáriky, ktoré ste nazbierali. Takto si vytvoríte zaujímavý aranžmán do vázy.

Svetelná reťaz zdobená kvetmi z obalov na vajíčka

Zdroj / Svetelná reťaz s kvetmi z kartónových obalov na vajíčka: norskeinteriorblogger

ZDIEĽAJ NA: