Svadobný fotograf prezradil jednoduchý a efektný foto-trik. Výsledok je ohromujúci a zvládne to úplne každý!

Ak ste sa ešte celkom nezoznámili so všetkými funkciami vašej zrkadlovky, možno vám k dokonalým fotografiám pomôže tento trik. Je až smiešne jednoduchý, no výsledok sa podobá na fotografie, ktoré boli niekoľko hodín upravované v grafickom programe. Pritom stačí použiť mobilný telefón ako zrkadlo, v ktorom sa odrazí časť scény. Tento trik vymyslel Mathias Fast, svadobný fotograf, keď si všimol, že družičky majú na stoloch uložené svoje mobilné telefóny a v nich sa tvoria zaujímavé odrazy. Keď potom priložil telefón pod objektív, razom získal novú fotografickú pomôcku. A čo je na tom najlepšie? Nemusíte minúť ani cent, lebo smartfón máte už pravdepodobne vo vrecku!

Svadobný fotograf prišiel s jednoduchým trikom, vďaka ktorému budú mať vaše fotografie snový nádych. Nepotrebujete kvôli tomu kupovať žiadne drahé pomôcky a nemusíte mať ani Photoshop. Potrebujete iba svoj telefón!

Mobilný telefón položte horizontálne a priložte k spodnej časti objektívu. Keď sa pozriete do hľadáčika, uvidíte, že časť scény, ktorú chcete odfotiť, sa odráža v mobile. Pomaly pohybujte mobilom, môžete ho rôzne nakláňať, kým neuvidíte odraz, ktorý sa vám páči. Dávajte si však pozor, aby odraz nepôsobil komicky.

Krása!

Foto © mathiasfastphotographyFacebook | Instagram

Zdroj / Fotografický trik s mobilom: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: