Prečo sa dáva svadobná obrúčka na 4. prst v poradí?

Dali by ste si obrúčku na ukazovák alebo na palec? Pravdepodobne nie. Odkiaľ ale pochádza zvyk nosiť obrúčku na prstenníku?

Starí Číňania na to ponúkajú vlastnú odpoveď. Každý prst podľa nich predstavuje dôležité osoby v našom živote. Palec predstavuje rodičov, ukazovák súrodencov. Uprostred ruky nosíme prostredník – sami seba ako najdôležitejšiu osobu. Prstenník predstavuje životného partnera a malíček naše deti. Podľa čínskej múdrosti sú dvaja partneri nerozlučiteľne spojení, čo dokazujú nasledujúcim trikom, ktorý si môžete vyskúšať na vlastnom tele.

Spojte svoje dlane a prsty roztiahnite čo najviac od seba. Prostredníky zohnite smerom dovnútra tak, aby sa navzájom dotýkali. Predstavujú centrum vášho sveta – vás samých.

Pokúste sa oddeliť od seba palce. Ide to celkom ľahko, však? Je to preto, že s rodičmi nestrávime celý svoj život. Priviedli nás na svet, ale v istej chvíli sa od nich musíme odpútať.

Teraz skúste oddeliť ukazováky. Takisto sa vám to rýchlo podarí. So súrodencami sme si blízki, ale zároveň si každý z nás chce založiť vlastnú rodinu alebo zariadiť život po svojom.

Malíčky taktiež ľahko od seba oddelíte. Aj vaše deti s vami trávia iba obmedzený čas a potom vyletia z hniezda za vlastnými dobrodružstvami.

Skúste však oddeliť prstenníky. Pravdepodobne to nepôjde a bude vás to dokonca bolieť. Životný partner by mal byť skutočne na celý život. Vaše životy sa navždy prepletú, čo si pripomíname nosením obrúčky práve na tomto prste. Podľa čínskej múdrosti si máme dať veľký pozor na to, s kým si svadobné obrúčky vymeníme.

Zdroj / Prečo sa dáva svadobná obrúčka na 4. prst v poradí: sashe

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov