Úžasné surreálne maľby v podaní výtvarníka Joela Rea

Pri pozorovaní olejomalieb z jeho rozsiahlej zbierky, vás tento austrálsky umelec vťahuje do neuveriteľného dobrodružstva. V jeho hyperrealistických portrétoch nájdete všetko, od veterných búrok, cez divoké morské vlny až po obrovských psov naháňajúcich drobných ľudí. Stvárňuje pulzujúcu energiu prírody, majestátnu a život ohrozujúcu zároveň.

Joel Rea trávi veľa času skúmaním vlastných predstáv. Do každého príbehu vkladá časť seba, zaujíma sa hlavne o temnejšiu stránku emócií. Tak môže vytvárať umenie, ktoré odráža bohatosť, detailnosť a zložitosť života vôkol nás.  Ako on sám hovorí, je ľahké usmievať sa, keď sa vám darí, ale najzaujímavejšie je to, čo robíte v najťažších chvíľach, pretože práve vtedy pravda vychádza na povrch.

joel rea surrealne malby 1 joel rea surrealne malby 2 joel rea surrealne malby 3

Nádherné surreálne maľby

joel rea surrealne malby 3a joel rea surrealne malby 4 joel rea surrealne malby 5 joel rea surrealne malby 6 joel rea surrealne malby 7 joel rea surrealne malby 8 joel rea surrealne malby 9 joel rea surrealne malby 10 joel rea surrealne malby 10a joel rea surrealne malby 11Stránka umelca / Surreálne maľby: joelrea [via: mymodernmet][divider]

Maľbám vĺn sa venuje aj umelec Ran Ortner. Viac v článku

Vlny, maľovanie a fotorealizmus

Fotorealistické maľby vĺn Ran Ortner

ZDIEĽAJ NA: