Návod na štýlové svietidlo z papierových skladačiek, ktoré otestuje vašu šikovnosť a trpezlivosť!

Páčia sa Vám netradičné a originálne bytové doplnky? Potom toto svietidlo z papiera nesmie chýbať vo vašom príbytku. Pozrite si návod, ako si ho vyrobiť vlastnými rukami.

Sú návody, ktoré sú vám hneď jasné a vyrobiť si niečo podľa nich nie je problém. Potom sú tu návody z druhého brehu – výsledok je síce efektný, no ako sa k nemu dopracovať bez nervového kolapsu? Vyžaduje si to obrovskú trpezlivosť, maximálne nasadenie a bez šikovnosti sa to nezaobíde. Snáď tento DIY nápad pre vás nebude ten z druhého brehu.

Na svietidlo z papierových skladačiek si pripravte:

  • kábel so žiarovkou,
  • 30 kúskov papiera vystrihnutého podľa šablóny a hlavne, spomínané odhodlanie.

Inštrukcie

  1. Treba dbať na to, aby ste papier vystrihli presne, pretože aj malá nedokonalosť Vám môže pri skladaní spôsobiť problémy.
  2. Ak si papier farebne odlíšite, bude svietidlo štýlovejšie, tak pohľadajte vodové farby, papier rozdeľte na 3 kôpky a každú kôpku vymaľujte inou farbou. Papier musí byť úplne suchý, tak si medzitým, pred skladaním, dajte nejakú tu čokoládu na nervy. Keď je všetko pripravené, môžete začať skladať.
  3. Podľa tohto návodu v pdf-ku postupne zakladajte hárky papierov do seba. Pomaly a dôkladne, aby sa Vám to celé nerozpadlo (ak by sa to aj stalo, jednoducho začnite ešte raz). Výhodou je, že nepotrebujete nič lepiť, takže začať znovu nie je katastrofa. Postupne meňte farby, ten farebný efekt bude stáť za to.
  4. Na záver nezabudnite do svietidla vložiť žiarovku s káblom a môžete si Váš nový doplnok konečne zavesiť.
  5. Keď svietidlo spojazdníte, budete netrpezlivo očakávať večer, aby ste si mohli užívať jeho magický jas.

Priznávame, nie je to práve najjednoduchšie po domácky vyrobené svietidlo, no berte to ako výzvu, ktorú jednoducho musíte prijať a zdolať! A nezabúdajte, trpezlivosť ruže (v tomto prípade svetlo), prináša. Držíme vám palce!

Zdroj / Návod na Svietidlo z papierových skladačiek: loomi

ZDIEĽAJ NA: