Štýl muža vo vzťahu k tvaru tela: Ako sa obliekať na svoj typ tela?

Videli ste niekedy obrázok úžasného oblečenia? Potom sa ho pokúšate replikovať? Zaobstarali ste si takmer rovnaký kus oblečenia a pri pohľade do zrkadla podobu s obrázkom neviete nájsť? Nie ste sami a verte, že s týmto problémom sa trápi niekoľko žien a obrovské množstvo mužov.

Ale kde je teda chyba, veď šaty robia predsa človeka, nie?!

Je pravdepodobné, že nemáte rovnaký typ tela ako konkrétny človek (model) na fotografii vášho obľúbeného časopisu. Druhá vec je aj to, že niektoré fotky sa dajú dodatočne upraviť špeciálnymi aplikáciami a programami.

Neklesajte na svojej nálade, aj realita sa dá upraviť. Možno trochu zveličené, ale kus pravdy v tom je. Stále môžete vyzerať skvele aj vo vašom obľúbenom pánskom tričku, bez toho, aby ste čerpali inšpiráciu z iného zdroja.

 Pravidlo 3+3

Aj vy sa môžete naučiť dokonale obliekať, len musíte vedieť, ktoré veci vám v tom skutočne pomôžu. Na začiatok by ste si mali ujasniť 3 základné pravidlá a možno pochopíte celú podstatu bez zdĺhavého vysvetľovania.

  1. Váš typ a tvar tela by mal mať vždy prednosť pred módnymi trendmi!
  2. Nájdite si vlastného krajčíra. Mali by ste mu dôverovať, ako najlepšiemu priateľovi.
  3. Šaty, ktoré aktuálne nosíte nemusia byť zlé, nevyhadzujte ich.

V nadväznosti na túto problematiku by sme vám ozrejmili ešte tri základné typy postáv u mužov, ktoré značne rozhodujú pri výbere oblečenia.

  1. trojuholník
  2. obrátený trojuholník
  3. obdĺžnik

Ide väčšinou o tvar horných partií tela od pása smerom hore. Podľa toho sa budete rozhodovať, ktoré strihy nových pánskych košieľ musíte vo svojom šatníku mať.

1 typ tvaru  „trojuholník“

Jedná sa o postavu, ktorá má partie okolo pásu trochu väčšie a objemnejšie, čo vytvára pomyselný trojuholníkový tvar. Problém nastáva v tom prípade, pokiaľ sa vyberiete do klasického obchodného centra a začnete si vyberať. Väčšina pánskeho oblečenia je navrhovaná strihovo presne opačným smerom, teda v páse užšie a v ramenách širšie (tvar V).

Pomôcť vám môžu vertikálne vzory vrchného oblečenia, jednodielne obleky, bundy so špeciálnymi aplikáciami a prešívaním na ramenách a vzory s jasnejšími farbami na hrudníku.  Jednoducho upútať pozornosť na vyššie partie.

2 typ „obrátený trojuholník“

Váš dobre vyvinutý hrudník a ramená sú výrazne širšie v porovnaní s pásom a bokmi. Pravdepodobne trávite každý týždeň niekoľko hodín v posilňovni a pracujete na svojom vzhľade a vašim vzorom sú možno svetoví hráči zo známej Ligy majstrov. Takáto postava sa u mužov javí ako ideálna, no ani tu sa to nesmie príliš preháňať. Máte široké ramená a úzky pás, takže pozornosť od nich musíte naopak odpútať.

Horizontálne pruhy a výrazná potlač musia ísť z hrudníka dole. Pokiaľ preferujete elastický typ oblečenia, v páse by mal byť voľnejší, aby ste nevyzerali ako superman. Vieme, že niektorým ženám sa to páči, nájsť si svoju mieru musí každý sám. Strihy v tvare V by mali byť vo vašom šatníku len ojedinele, samozrejme pokiaľ nepatríte k mužom, ktorí sa zámerne chvália týmto typom postavy. Bundy by mali sledovať úzku líniu vašej siluety a mali by smerovať pod pás.

3 typ postavy „obdĺžnik“

Rovnaká šírka ramien aj bokov. Muži, ktorí by si mohli povedať, že majú „vyhrané“. No ani tu to nie je tak celkom jednoznačné. Ideálne sú krátke rukávy, opasok a iný druh predelenia v páse. Pomôžu vám aj šatky a špeciálne štruktúrované oblečenie v jednej partii tela.

Typov postáv môže byť samozrejme viac, no tieto sú pre vás asi najdôležitejšie, ktoré vám pri vašom obliekaní môžu pomôcť.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov