Návod, ako na záhrade postaviť jednoduchú stromovú rozhľadňu pre deti

Čo vám príde na um ako prvé, keď si spomeniete na detstvo? Pre mnohých je to radosť a bezstarostnosť, prázdniny u babky, nové priateľstvá, či prvé lásky. Nájdu sa aj takí, čo si detstvo bez šibalstiev a dobrodružstiev ani nevedia predstaviť. Mali ste aj vy nejaký bunker alebo skrýšu, ktorá bola akousi vašou základňou? Ak sa vám na to viažu príjemné spomienky, doprajte podobné zážitky aj Vašim deťom. Podľa nasledujúceho diy nápadu s návodom im môžete vyrobiť jednoduchý domček, resp. rozhľadňu na strome.

Budete potrebovať:

 • drevené dosky – zbytočné palety, palubovky,..,
 • konáre,
 • vŕtačku a kladivo,
 • skrutky rôznych veľkostí,
 • pílku,
 • rebrík,
 • dekorácie,
 • strom, na ktorý domček upevníte.

Postup

 1. Vyberte si strom, ktorý bude dostatočne pevný a vetvy nebude mať príliš blízko zeme. Určte si výšku, v akej sa bude domček nachádzať (prihliadajte na vek detí) a z dvoch strán pribite kolmo na kmeň dlhšie dosky.
 2. Na zvyšné dve strany pribite ešte dve kratšie dosky. Budú tvoriť základ domčeka.
 3. Na dlhšie dosky pribite na každú stranu po štyri rovné laty. Môžete ich dať tesne k sebe alebo medzi nimi vytvoriť medzeru.
 4. Latami vyplňte aj priestor zo zvyšných dvoch strán, aby vznikol dostatočný priestor na prechádzanie okolo kmeňa.
 5. Na kmeň nainštalujte schodíky. Môžete ich vytvoriť z konárov alebo z narezaných dosiek, je to na Vás. Nabite ich v dostatočnej vzdialenosti, aby sa po nich dalo pohodlne dostať až hore.
 6. Na záver domček zútulnite kobercom, vankúšikmi, či inými obľúbenými vecami.

Náš tip: Pre väčšiu bezpečnosť môžete po okrajoch tohto jednoduchého domčeka namontovať provizórne zábradlie. Väčšiu istotu tak budú mať nielen deti, ale aj Vy.

Na výstavbu tejto stromovej rozhľadne môžete využiť všetky nepotrebné dosky a konáre, čo nájdete na dvore. Ak do stavby zapojíte aj deti, určite spolu zažijete mnoho zábavy. A potom Vám ručíme, že toto miesto sa stane obľúbeným stanoviskom pre voľný čas Vašich ratolestí.

Stromová rozhľadňa pre deti

Fotografie a zdroj / Stromová rozhľadňa pre deti © apartmenttherapy

ZDIEĽAJ NA: