Steny interiérov premieňa na úchvatné umelecké diela. Zdobí ich starovekou technikou, takzvaným basreliéfom

Basreliéf je technika, pri ktorej z rovného povrchu vystupujú polovypuklé plastiky. Nachádzajú sa na rozličných budovách z čias starovekého Egypta, Ríma a Grécka, no aj v súčasnej dobe majú svoje miesto.

Ruský umelec Goga Tandashvili je majstrom tohto umenia. Zo stien sa pod jeho rukami vynárajú výjavy z prírody. Vtáky s dlhými chvostami a krídlami, Jemné vodné kruhy, pálky rastúce v jazierkach… Jemné plastiky sú inšpirované impresionizmom, ktorý vládne aj v maľbách multitalentovaného umelca. Najskôr na steny nakreslí obrysy, na ktoré nanáša sadru a tvorí plastické tvary. Okrem sadry používa aj bronz, mramor, oceľ a podobne. Každá stena si podľa neho sama vypýta, aký materiál unesie. Pri práci strieda i rôzne pomôcky: od nožov cez dláta, orezávače až k lopatkám a špachtliam.

Steny zdobené basreliéfmi

Toto je Goga Tandashvili, ktorý obyčajné steny premieňa na neobyčajné tým, že im dodáva umelecký nádych. Používa starovekú techniku basreliéfu. Jeho tvorba je inšpirovaná jeho vlastnými maľbami. Reliéfy dokonale zapadajú do okolitého prostredia, takže dekorácia sa mení na kúsok impresionistického umenia.


Elegantné ozdoby dodajú každému miestu nádych luxusuFotografie a stránka umelca © Facebook

Zdroj / Steny zdobené basreliéfmi: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: