Starý maják premenili na unikátne dovolenkové bývanie! Má v sebe toľko kúzla, že je obsadený na rok a pol dopredu

Vo Veľkej Británii sú niektoré hotely a prázdninové domy také populárne, že je ťažké rezervovať si tam voľnú izbu. Medzi takéto zázraky patrí aj dvanásťmetrová veža Clavell Tower v britskom Dorsete, ktorá bola postavená v roku 1830. Reverend John Richards Clavell ju dal postaviť ako observatórium, ale dlhé roky slúžila ako maják nad zátokou Kimmeridge. V súčasnosti sa stal z majáku hotel, ktorý je obsadený až do júla 2019. Ako je to možné?

Okrem zaujímavej histórie – tento maják inšpiroval aj literátov ako Thomas Hardy alebo Phyllis Dorothy Jamesovú – je to určite aj prírodou, ktorá ho obklopuje. Svoje robí aj luxusne pôsobiaci interiér.

Maják má štyri poschodia, ktoré sú spojené impozantným točitým schodiskom. Je ako stvorený na svadobnú cestu, pretože ubytuje presne dve osoby. Pohodlné postele a praktická kuchyňa sú doplnené neopakovateľným výhľadom z kruhového balkóna na treťom poschodí.

Okrem spálne tvorí interiér aj kuchyňa, jedáleň, obývačka a samozrejme kúpeľňa. Sú zariadené v štýle anglického vidieka, ale nečakajte žiadne prehnané vzory či výrazné farby. Všetko spolu ladí a vytvára dojem útulného domova. Priaznivci prechádzok si tu prídu na svoje a môžete si dokonca so sebou zobrať aj psíka.

Foto a viac info na landmarktrust.org.uk + Robin Somes / CC BY-SA 2.0

Zdroj / Útulné bývanie v majáku Clavell Tower: countryliving

ZDIEĽAJ NA: