Bývajú v starom kravíne, no napriek tomu by ste sa s nimi hocikedy vymenili!

Zariadiť si bývanie v starej dedinke v chlieve neznie dvakrát lákavo. Napriek tomu čosi podobné podstúpili majitelia luxusného domčeka v teraz už obľúbenej štvrti Garcia v Barcelone, ktorí si kúpili kravín a mliekareň v dezolátnom stave. Pôvodný majiteľ sa nechcel vzdať predstavy, že prevádzku zachová, ale keď sa všetky budovy v okolí prispôsobovali potrebám novej, rýchlejšej doby, na mliekareň s kravínom sa pomaly začalo zabúdať a budova sa rozpadala.

Tu však prichádzajú na scénu šikovní architekti Lluis Corbella a Marc Mazeres. Zariadenie interiérov mal na starosti Wilson Melo a architektka a dizajnérka Eva Cotmanová. Rekonštrukcia trvala štyri roky, ale výsledok jednoznačne stojí za tú námahu.

  • Odhalené drevené trámy a časti stien nepokryté omietkou pripomínajú pôvodný účel budovy.
  • Dizajnéri stavili na svetlé farby, dominuje najmä biela. Industriálne lampy, kovový strop a schodisko sú vhodne doplnené teplými kožušinami, farebnými solitérmi, ružovými vankúšmi či hravou hojdačkou medzi jedálňou a obývačkou. Čistota a vzdušnosť priestoru necháva vyniknúť zaujímavé kúsky nábytku, napríklad malé stolíky z kmeňov stromov alebo komodu z osemdesiatych rokov.
  • Úložný priestor nachádzame zabudovaný v stenách v podobe veľkých skríň. Lesklá podlaha je vyvážená veľkou mäkkou pohovkou a teplým krbom.
  • Veľké okná sú vybavené roletami, ktoré sa dajú ovládať pomocou wifi a v horúcom španielskom počasí prinášajú potrebný chládok. Nechýba ani priestranná kuchyňa v minimalistickom štýle či zábavný prvok v podobe hracieho automatu.

  • Dom má dve ďalšie úrovne. Na medziposchodí sa nachádza hrací stolík, knižnica, galéria obrazov a ďalšie úložné priestory. Drevená podlaha ho zútuľňuje.
  • Spálňa je zariadená minimalisticky s dôrazom na pohodlnú posteľ. V rámci spálne je sklenenou stenou oddelená kúpeľňa, ktorá sa stala jedným z najmodernejších prvkov domu.
  • Priestranná terasa s bazénom a zelenými kríkmi je príjemným útočiskom, kde môžu domáci relaxovať po namáhavom dni.

Foto © Eva Cotman, Lluís Corbella

Zdroj / Starý kravín s mliekarňou premený na štýlový priestor © revistaad.es

ZDIEĽAJ NA: