Stará stodola bola 30 rokov prázdna, kým si z nej rodina nespravila moderné ekologické bývanie

Na horúcom kalifornskom slnku sa slní aj takýto krásny dom, ktorý v minulosti slúžil ako stodola. Je súčasťou ranča Hupomone, ktorý bol viac ako 30 rokov opustený. Dnes v ňom býva rodinka s tromi deťmi. Túžili si postaviť domov, ktorý by odrážal ich lásku k farmárčeniu, ale zároveň bol novodobý a zapadol do prírodného prostredia. Ich predstavu zrealizovali architekti z Turnbull Griffin a Haesloop. Vytvorili vidiecku, ale zároveň modernú budovu, ktorá je uhniezdená v zelených poliach.

Veľké okná s dychberúcimi výhľadmi prepájajú interiér s exteriérom. Najvýraznejšie sú v obývacej časti, kde môžete namiesto televízie pozerať na východ i západ slnka. Z kuchyne sa odsúvacími oknami dostanete rovno do záhrady, kde si môžete nazbierať zeleninu i bylinky na varenie. Súčasťou domu sú aj spálne a detské izby. Interiér je zariadený súčasne, stavili na čiernu, bielu a sivú farbu, prírodné materiály a veľa otvoreného priestoru. Teplo dodávajú kožušiny i huňaté deky. Majitelia si môžu oddýchnuť aj v bazéne, ktorý je pár krokov od domu. Krása!

Architekti tento domček doplnili o solárne panely a taktiež si zbiera dažďovú vodu, ktorú dokáže filtrovať i ohriať. Pri rekonštrukcii volili recyklovateľné materiály a izolácia je vytvorená z biomasy.

Foto © David Wakley / Viac info na stránke Turnbull Griffin a Haesloop

Zdroj / Stará stodola premenená na ekologické bývanie: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: