Správna starostlivosť o každú mikrovlnku – nezabúdajte na tieto kroky!

Vďaka modernému dizajnu a inovatívnym funkciám sa dnes teší veľkej obľube. Reč je o mikrovlnnej rúre. Stala sa pomocníkom, ktorý dokáže rýchlo pripraviť naše obľúbené jedlá.  

V domácnosti, na internáte či v práci, používame ju naozaj všade. Jej vysoká vyťaženosť znamená, že sa o ňu treba aj patrične starať. Nestačí len otvoriť, zavrieť, a tým to končí. Prinášame vám zopár tipov, ako ju udržať stále čistú. 

Stačí malý doplnok a vyhnete sa veľkému umývaniu 

Prskanie jedla na každú stranu a nepekné fľaky vraj patria k tomu. Ale nemusí to byť tak. Skvelou prevenciou sú ochranné kryty. Tie chránia jedlo spolu s celým tanierom a zabraňujú šíreniu špiny. Kryt stačí potom jednoducho umyť a vaše mikrovlnky zostávajú čisté. Okrem toho slúži aj na udržanie teploty jedla.  

Nenáročný spotrebič, ľahká údržba  

To najdôležitejšie na úvod. Spravím to neskôr = hotová pohroma. Ak sa vám predsa len stane nejaká nehoda s jedlom, nikdy to nenechávajte na neskôr. Inak vám to zaberie dvakrát toľko času a energie. Stačí ju umyť vlhkou handričkou so saponátom a problém je vyriešený. Vyhnete sa tak zdĺhavému drhnutiu. 

Ako ju teda správne vyčistiť? Menej je viac. V žiadnom prípade nepoužívajte drsné hubky, drôtenky či abrazívne prípravky. Tie by mohli vo veľkej miere poškodiť a poškriabať povrch, čo môže mať za následok narušenie smerovania mikrovĺn.  

Správnym spôsobom je teda použitie mäkkej handričky a postačí obyčajný saponát na riady.  

Ak ste predsa len odložili veci na neskôr, čistenie bude trochu ťažšie. Ak sú steny mikrovlnnej rúry zanesené a špinavé od jedla, použite špeciálny prípravok na čistenie určený priamo pre mikrovlnky. Ten vykoná prácu za vás. 

Nezabudnite vyčistiť aj otočný tanier a priestor pod ním.  

Ako vidíte, starostlivosť o mikrovlnku nie je náročná. Ide to aj jednoducho, rýchlo a bezpečne. 

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com 

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov