Správna pozícia v sede je znakom dokonalého zdravia

Aj keď sa sedenie, z pohľadu stavby tela, za prirodzenú polohu nepovažuje, neustále v stoji fungovať nemôžeme a potrebujeme si na niekoľko minúť a možno aj hodín odpočinúť. No ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie by to mali zasa riešiť naopak a dopriať svojmu telu odpočinok a relax v podobe prechádzky. Nie všetci to ale chápu a následky si uvedomia, až keď sa vyskytne zdravotný problém. Ako to môžete zmeniť?

Vyskúšajte zdravotnú stoličku

Ak už musíte tráviť za pracovným stolom veľký počet hodín. Určite si vyberte doplnky, ktoré vám tento čas spríjemnia. Moderná zdravotná stolička je skvelým príkladom, ako si počas náročnej práce môže vaša chrbtica odpočinúť. Telo bude mať počas sedenia tú správnu oporu a nútiť sa tak  k väčšej pozornosti.

Účelom sedenia je poskytnúť telu prerušenie pohybu a vertikálnej polohy, ktorá je základným druhovým znakom štruktúry nášho tela, ktorý nám je prirodzený. Človek je vytvorený tak, aby bol v pohybe celý deň: sťahovanie sa do práce, pohyb na pracovisku, chôdza a kŕmenie detí alebo zhromažďovanie potravín.

Ľudia, ktorí bývali a pracujú na vidieku, sedeli len na účely krátkodobého odpočinku. Dnes však tento ukazovateľ narastá v priemere o 13 hodín denne, pričom spánok trvá 8 hodín a iba 3 hodiny tak zostávajú pre dopravu (reálne čísla vo veľkých mestách sú ešte menšie). Sedenie ale vášmu telu skutočne neprospieva a mali by ste sa ho snažiť čo najviac eliminovať.

Vytvorte si ideálne podmienky

Prispôsobenie pracoviska týmto účelom je preto naozaj nutné. Samozrejme, že rovnaké pohodlie by ste mali dopriať aj svojim deťom a vybrať im na tieto účely špeciálnu rastúcu stoličku, ktorá sa prispôsobí nielen ich veku ale aj fyzickým parametrom. Vo vašej práci je to naopak zdravotná stolička, ktorá bude zároveň aj dobrou investíciou do vlastného zdravia.

Takže, ak si budete v najbližšej dobe zariaďovať dom a vyberať ideálne kovanie na nábytok, nezabudnite pritom ani na správny doplnok sedenia, vďaka ktorému si zaistíte dlhodobé fungovanie bez najmenších komplikácií.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov